Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska.
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wtedy wszystkie kobiety. Z tej okazji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych.
Szef MSWiA podziękował Paniom, za łączenie służby, z domowymi obowiązkami i realizacją swoich pasji, życzył także kolejnych sukcesów. – Panie są filarami służb podległych MSWiA. Pracują na pierwszej linii, pełnią też funkcje kierownicze – podkreślił podczas spotkania minister Mariusz Błaszczak. Nadmienić należy, iż w Policji służy ponad 15,5 tys. kobiet (stanowią 15 % funkcjonariuszy).
Jedną z zaproszonych Pań była przedstawicielka małopolskiej Policji. Starszy sierżant Patrycja Pszczelińska jest policjantką w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w kobudo. Odznaczona Srebrnym Sztyletem Komandosa. Pytana o to, co najbardziej urzekło ją w tej sztuce walki rodem z Okinawy odpowiada: – Zafascynowało mnie przystosowanie i wykorzystanie prostych narzędzi rolniczych do walki, wykonywane kata, w których każdy ruch ma znaczenie oraz walka broni na broń (kata z partnerem).
Z okazji Dnia Kobiet życzymy jej dalszych sukcesów sportowych.
Może to Ci się spodoba
Kto w Katowicach nie może narzekać na brak pracy? Sprawdzamy!
Katowice to jeden z największych ośrodków gospodarczych w Polsce. W mieście tym funkcjonują parki technologiczne i przemysłowe, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Katowicki Holding Węglowy. W skali kraju Śląsk wyróżnia
Święto Policji w KPP w Krakowie
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, odbyła się uroczystość upamiętniająca 98 rocznicę powstania polskiej Policji. W obchodach udział wzięli: insp. Krzysztof Król, Komendant Powiatowy Policji w Krakowie, mł. insp.
Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej
W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji
Konstrukcje ze stali nierdzewnej na Śląsku – sprawdź sprawdzone miejsce
Śląsk przez wiele lat był miejscem, gdzie nowoczesne technologie związane z wydobyciem węgla, przemysłem energetycznym, obróbką metali i hutnictwem rozwijały się w pełni. W dzisiejszych czasach przedsiębiorstwa działające w tych
Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych
W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez
Dlaczego ważne jest wybranie odpowiedniego biura rachunkowego?
Kiedy prowadzisz biznes na Śląsku, niezawodne biuro rachunkowe jest kluczowe dla pomyślnego zarządzania finansami. Wybór odpowiedniej firmy rachunkowej może zdecydować o sukcesie twojego biznesu. Kluczowe czynniki do rozważenia przed wyborem


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!