Zabezpieczyli kokainę o wartości 400 tys. zł

Zabezpieczyli kokainę o wartości 400 tys. zł

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 2 mężczyzn, którzy w samochodzie przewozili marihuanę. W garażu jednego z nich mundurowi znaleźli większą ilość marihuany i kokainę, a także sprzęt oraz chemikalia służące do produkcji niedozwolonych substancji. Czarnorynkowa wartość przejętej kokainy to około 400 tys. zł. Sprawcy usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Obecnie przebywają w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej nieustannie prowadzą działania skierowane przeciwko osobom zajmującym się obrotem narkotykami i innymi niedozwolonymi środkami odurzającymi. Tym razem efektem działań mundurowych jest zatrzymanie 2 mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Na terenie Bytomia policjanci zatrzymali 29-letniego zabrzanina i 26-letniego bytomianina. Mężczyźni w samochodzie przewozili marihuanę. W garażu wynajmowanym przez jednego z zatrzymanych, mundurowi znaleźli natomiast większą ilość marihuany, a także kokainę. W sumie zabezpieczono kokainę, z której można by uzyskać 10 000 działek dilerskich tego narkotyku oraz marihuanę, której ilość pozwoliłaby na przygotowanie 2 000 porcji tego narkotyku. Czarnorynkowa wartość samej kokainy to około 400 tys. zł. Narkotyk posiadał bardzo wysoki stopień czystości. Mundurowi zabezpieczyli ponadto kilkadziesiąt kilogramów chemikaliów i sprzęt służący do produkcji syntetycznych narkotyków. Substancje chemiczne były przechowywane w plastikowych beczkach i kanistrach. Powołany w sprawie biegły, stwierdzi jakiego rodzaju narkotyki lub dopalacze można było wyprodukować z chemikaliów ujawnionych w garażu. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Obecnie przebywają w areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Previous Fikcyjne zgłoszenia kradzieży aut pod lupą policjantów
Next Znalazłeś niewybuch? Nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję

Może to Ci się spodoba

Katowice na Sygnale 0 Comments

Agresywna para trafiła do policyjnego aresztu

Policjanci z Katowic zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w nocy z soboty na niedzielę brał udział w bójce na ulicy Opolskiej. Mężczyzna w trakcie obezwładniania był bardzo agresywny. Zaczął uderzać i

Katowice na Sygnale 0 Comments

Policjanci przejęli ponad 800 działek dilerskich metaamfetaminy

Policjanci z wydziału antynarkotykowego katowickiej komendy przejęli łącznie ponad 800 działek dilerskich metaamfetaminy, 4 tabletki ekstazy oraz kilkanaście gramów susz roślinnego. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25

Katowice na Sygnale 0 Comments

KOLEJNI PSEUDOKIBICE USŁYSZELI ZARZUTY

Kolejnych dwóch pseudokibiców usłyszało zarzuty za wtargnięcie na murawę, podczas czerwcowego meczu pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Górnika Łęczna. Żaden z nich nie jest mieszkańcem Chorzowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!