Zabawki dla najmłodszych z bohaterami bajek

Zabawki dla najmłodszych z bohaterami bajek

Jeśli zastanawiasz się, co sprezentować swojemu dziecku, ale nie potrafisz podjąć decyzji, warto zastanowić się nad zakupem jednej z licznych zabawek licencyjnych, które łącza w sobie nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również wartości edukacyjne. To właśnie dzięki takim prezentom dodatkowo zmotywujesz dziecko do rozwijającej zabawy, dzięki której nauczy się czegoś w najbardziej naturalny i efektywny sposób – poprzez doskonałą zabawę.

Czym są zabawki licencyjne?

Nazwa „zabawki licencyjne” brzmi nieco niejasno i często błędnie kojarzy się w rodzajem zabawek, które posiadają niezbędne certyfikaty, takie jak GOTS, Oeko-Tex Standard 100 czy CE. W rzeczywistości jednak licencyjnymi nazywamy takie produkty, których kształty, printy lub motywy nawiązują do serii filmowych, telewizyjnych, związanych z grami i tym podobnymi. To zabawki, które będą przypominały dzieciom ich ulubione postaci, dzięki czemu jeszcze szybciej się do nich przekonają i jeszcze chętniej będą podejmowały wyzwania stawiane przez produkty, co sprawi, że będą uczyły się jeszcze efektywniej. Dzięki tego typu zabawkom łatwiej będzie im również tworzyć fabularne scenariusze oparte na przygodach ulubionych bohaterów, co pomoże im rozwijać wyobraźnie, kreatywność oraz kompetencje językowe.

Zalety zabawek licencyjnych

Wybierając zabawkę nawiązującą do ulubionej serii dziecka, na przykład bajki Masza i Niedźwiedź czy niezwykle popularnej i wysokojakościowej bajki dla dzieci My Little Pony, zyskujesz dużo większe szanse na to, że maluchowi spodoba się prezent. Nic w końcu nie cieszy tak, jak podobizna ulubionego bohatera, którą można mieć zawsze przy sobie. Dzięki temu dzieci stają się bardziej otwarte, chętniej interesują się zabawki i czują się pewniej, podejmując wyzwania, w których wykonywaniu pomagają przyjazne sylwetki postaci z bajek.

Jest to również dodatkowa motywacja, by nie porzucać zabawy, gdy okazuje się zbyt trudna. Maluchy lubią wygrywać i ciągłe porażki lub zbyt trudne zadania są dla nich zwyczajnie nieprzyjemne. Jeśli jednak nad grą czuwa ich ulubiona postać, chcą się przed nią popisać i dać radę osiągnąć cel, by nie przynieść im wstydu. Dlatego też licencyjne gry planszowe cieszą się wśród dzieci ogromną popularnością.

Zabawki licencyjne mają jeszcze jedną zaletę: można je znaleźć w wersjach dla dzieci niemal z każdej gruby wiekowej. Nieważne, czy będą to zabawki dla dwulatka, pięciolatka czy dla nastolatka – długopisy i ołówki z różnymi bajkowymi motywami znaleźć można wszędzie, dzięki czemu nawet dorośli fani mogą cieszyć się obecnością podobizn ulubionych postaci w codziennym życiu.

Kolejną zaleta tego typu produktów jest również możliwość ich kolekcjonowania, co z kolei uczy maluchy wielu przydatnych umiejętności, takich jak dbanie o swoje rzeczy i zachowywanie porządku – bo przecież każdy chce, by jego drogocenne zabawki z ulubionymi postaciami prezentowały się doskonale i jak najdłużej nadawały się do użytku. Jeśli pociecha rozbudzi w sobie miłość do kolekcjonowania, będzie to również dobry sposób, by nauczyć ją wyszukiwania informacji w Internecie – w celu znalezienia innych zabawek z danej serii. Dzielenie pasji z innymi dziećmi pomoże zaś nawiązać nowe przyjaźnie i rozwijać kompetencje społeczne. Dlatego też warto zabierać maluchy na specjalne spotkania dla fanów organizowane co jakiś czas w różnych miastach w kraju. Tam również dzieci będą mogły zdobyć nowe zabawki.

Gzie szukać zabawek licencyjnych?

Jeśli cenisz sobie jakość i bezpieczeństwo zabawek, z pewnością zapragniesz zapewnić swojemu maluchowi oryginalne zabawki, nie podrobione – tak zwane bootlegi. Podrobione zabawki nie tylko będą wyglądało znacznie gorzej, ich kształty będą mniej dopracowane, materiały mniej wytrzymałe, a farba nałożona w dużo mniej dokładny sposób niż w przypadku oryginału. Nieoryginalne produkty mogą również zawierać niebezpieczne dla zdrowia substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na twoją pociechę. Dlatego też kupuj licencyjne zabawki jedynie w sprawdzonych sklepach, które posiadają certyfikaty potwierdzające oryginalność sprzedawanych przez siebie produktów. Oryginalne zabawki licencyjne często jednak są podrabiane. Podróbki odróżnia od oryginałów przede wszystkim niższa cena i gorsza jakość wykonania. Na pudełkach nieoryginalnych zabawek nie będzie oznaczeń oryginalności, zaś same produkty będą się nieznacznie różniły od oryginałów drobnymi detalami.

Dobrym miejscem do zakupienia rzadkich okazów licencyjnych zabawek są również fanowskie spotkania – konwentu – podczas których można nie tylko znaleźć wiele ciekawych przedmiotów, które ciężko zazwyczaj znaleźć w sklepach, ale można również porozmawiać z innymi fanami, wymienić się wiedzą i opiniami na różne tematy nawiązujące do konkretnych serii. To doskonały sposób na to, by zapewnić twojemu dziecku ekscytujący dzień, pomóc mu się usamodzielnić, odnajdywać w różnych sytuacjach społecznych a przede wszystkim – pogłębiać swoja pasję do ulubionych serii telewizyjnych, filmowych i tym podobnych.

 

Previous Waluta wirtualna, zysk realny
Next Za ile można kupić OC w Katowicach

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dermatolog – kiedy warto złożyć mu wizytę?

Piękna, gładka i jędrna skóra stanowi marzenie niejednej osoby, zwłaszcza tej, która boryka się np. z rozmaitymi przebarwieniami, bliznami, alergiami, chorobami bakteryjnymi lub wirusowymi. Problemy skórne stanowią dla wielu ludzi

Life&Style 0 Comments

Jak schudnąć trwale? Odchudzanie to proces

Moda na przeróżnego rodzaju diety w pełni. Jednocześnie należy mieć na uwadze, że nie zawsze sukces jest trwały. Bardzo wiele diet jest czasowych, co oznacza, że wystarczy zwrócić do starych

Life&Style 0 Comments

Drukowanie i oprawa pracy dyplomowej: Twój ostateczny przewodnik

W końcu skończyłeś swoją pracę dyplomową. To był długi proces przygotowania pracy licencjackiej lub innej pracy studenckiej do ukończenia. Zanim będziesz mógł ją złożyć, niezbędny jest wysokiej jakości druk i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź