Za ile można kupić OC w Katowicach

Za ile można kupić OC w Katowicach

W statystykach podawanych opinii publicznej w 2017 roku Katowice należały do grona dużych miast, w których OC jest stosunkowo tanie. Z drugiej strony, to między innymi na Śląsku ceny obowiązkowego ubezpieczenia wystrzeliły w najbardziej dynamicznym tempie, co z pewnością uderzyło po kieszeni wielu tutejszych właścicieli aut. Dlaczego tak jest i w jaki sposób zaoszczędzić, dowiesz się z tego artykułu.

OC ciągle w górę

Fakty są takie, że od kilku lat branża ubezpieczeniowa solidarnie zwiększa ceny OC na terenie całej Polski. Rozbieżności są spore, a mieszkańcy dużych miast mogą czuć się szczególnie pokrzywdzeni zmianami. Choć firmy wciąż konkurują cenami, to przy niekorzystnym układzie możemy przepłacić nawet powyżej 1000 złotych! Brzmi przerażająco? Cóż, chyba właśnie dlatego kalkulator OC kalkulator-oc-ac.auto.pl cieszy się rosnącą popularnością…

OC jest polisą obowiązkową, która spędza sen z oczu większości polskich kierowców. Jeśli chodzi o autocasco, NNW czy assistance, tego rodzaju ubezpieczenia są dla chętnych, dla tych, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć siebie i swój pojazd. Ale ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej trzeba płacić i basta.

Całe szczęście, że istnieje swobodny wybór na rynku. Nie ma problemu w zmienianiu firm, nawet wielokrotnym. Często formalności są załatwiane „nad naszą głową”. Każde OC, zgodnie z ustawą, działa w identycznym zakresie. Liczy się więc tylko cena, najlepiej jak najniższa. A kwota jest ustalana indywidualnie, na podstawie wielu czynników, począwszy od wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, przez parametry pojazdu, po miejsce zamieszkania, wiek czy miejsce parkowania. Nie dziw się więc, że każdy, z kim rozmawiasz, nawet tylko w obrębie Katowic, płaci nieco inaczej.

OC w Katowicach – gdzie się opłaca

Katowice, jako prężne, dynamiczne, duże miasto, ma wiele stacjonarnych punktów ubezpieczeniowych na mapie. Bez problemu znajdziesz siedziby konkretnych towarzystw lub miejsca, w których pracują agenci. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nas może poszukać opłacalnego OC w Internecie. I nie chodzi wcale o żmudne przeskakiwanie strona po stronie.

Skorzystaj z porównywarki, w której tylko raz wypełniasz formularz. Specjalny algorytm zestawia Twoje unikatowe dane i parametry z bazą dziesiątek firm ubezpieczeniowych. Po chwili uzyskujesz dostęp do prywatnego rankingu najlepszych, czyli najtańszych ubezpieczycieli od OC.

Nawet jeśli mieszkasz w Katowicach, przekonaj się, że nie zawsze trzeba iść do punktu stacjonarnego, żeby załatwić tak ważną sprawę, jaką jest wykupienie lub przedłużenie obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Dopilnuj tego obowiązku i nie spóźnij się z, bo przerwa w ubezpieczeniu OC kosztuje naprawdę dużo ze względu na kary, jakie są automatycznie nakładane na właścicieli aut, którzy jeżdżą bez obowiązkowej polisy.

Previous Zabawki dla najmłodszych z bohaterami bajek
Next Wyszukiwanie numeru za pomocą internetu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Ile kosztuje pierwsze OC? Co wpływa na wysokość składki?

Pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy i perspektywa zakupu pierwszego samochodu, to niewątpliwie ważne wydarzenia w życiu człowieka. Jest jednak jeden aspekt, który w niektórych przypadkach może nieco zakłócić radość

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź