Za ile można kupić OC w Katowicach

Za ile można kupić OC w Katowicach

W statystykach podawanych opinii publicznej w 2017 roku Katowice należały do grona dużych miast, w których OC jest stosunkowo tanie. Z drugiej strony, to między innymi na Śląsku ceny obowiązkowego ubezpieczenia wystrzeliły w najbardziej dynamicznym tempie, co z pewnością uderzyło po kieszeni wielu tutejszych właścicieli aut. Dlaczego tak jest i w jaki sposób zaoszczędzić, dowiesz się z tego artykułu.

OC ciągle w górę

Fakty są takie, że od kilku lat branża ubezpieczeniowa solidarnie zwiększa ceny OC na terenie całej Polski. Rozbieżności są spore, a mieszkańcy dużych miast mogą czuć się szczególnie pokrzywdzeni zmianami. Choć firmy wciąż konkurują cenami, to przy niekorzystnym układzie możemy przepłacić nawet powyżej 1000 złotych! Brzmi przerażająco? Cóż, chyba właśnie dlatego kalkulator OC kalkulator-oc-ac.auto.pl cieszy się rosnącą popularnością…

OC jest polisą obowiązkową, która spędza sen z oczu większości polskich kierowców. Jeśli chodzi o autocasco, NNW czy assistance, tego rodzaju ubezpieczenia są dla chętnych, dla tych, którzy chcą dodatkowo zabezpieczyć siebie i swój pojazd. Ale ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej trzeba płacić i basta.

Całe szczęście, że istnieje swobodny wybór na rynku. Nie ma problemu w zmienianiu firm, nawet wielokrotnym. Często formalności są załatwiane „nad naszą głową”. Każde OC, zgodnie z ustawą, działa w identycznym zakresie. Liczy się więc tylko cena, najlepiej jak najniższa. A kwota jest ustalana indywidualnie, na podstawie wielu czynników, począwszy od wysokości zniżek za bezszkodową jazdę, przez parametry pojazdu, po miejsce zamieszkania, wiek czy miejsce parkowania. Nie dziw się więc, że każdy, z kim rozmawiasz, nawet tylko w obrębie Katowic, płaci nieco inaczej.

OC w Katowicach – gdzie się opłaca

Katowice, jako prężne, dynamiczne, duże miasto, ma wiele stacjonarnych punktów ubezpieczeniowych na mapie. Bez problemu znajdziesz siedziby konkretnych towarzystw lub miejsca, w których pracują agenci. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nas może poszukać opłacalnego OC w Internecie. I nie chodzi wcale o żmudne przeskakiwanie strona po stronie.

Skorzystaj z porównywarki, w której tylko raz wypełniasz formularz. Specjalny algorytm zestawia Twoje unikatowe dane i parametry z bazą dziesiątek firm ubezpieczeniowych. Po chwili uzyskujesz dostęp do prywatnego rankingu najlepszych, czyli najtańszych ubezpieczycieli od OC.

Nawet jeśli mieszkasz w Katowicach, przekonaj się, że nie zawsze trzeba iść do punktu stacjonarnego, żeby załatwić tak ważną sprawę, jaką jest wykupienie lub przedłużenie obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej. Dopilnuj tego obowiązku i nie spóźnij się z, bo przerwa w ubezpieczeniu OC kosztuje naprawdę dużo ze względu na kary, jakie są automatycznie nakładane na właścicieli aut, którzy jeżdżą bez obowiązkowej polisy.

Previous Zabawki dla najmłodszych z bohaterami bajek
Next Wyszukiwanie numeru za pomocą internetu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Rejestracja samochodu

Zakup samochodu jest związany z koniecznością jego rejestrowania. Dotyczy to pojazdów nowych i używanych zarówno z kraju jak i za granicy. Rejestracji dokonuje się w wydziale komunikacji w starostwie we

Motoryzacja 0 Comments

Ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 l paliwa na 100 km

Nawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak

Motoryzacja 0 Comments

Odświeżanie używanego samochodu

Nawet najlepsze auto z czasem nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Blask nowości z czasem znika. Wystarczy jednak odrobina wysiłku, aby samochód znowu zachwycał swoim wyglądem. Face lifting to doskonały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź