Top 10 sprzętów do otwarcia warsztatu samochodowego

Top 10 sprzętów do otwarcia warsztatu samochodowego

Celem wielu wykwalifikowanych mechaników samochodowych jest otwarcie w pewnym momencie swojej kariery zawodowej własnego warsztatu samochodowego. Jednak stworzenie wydajnego, rentownego warsztatu będzie wymagało znacznie więcej niż tylko umiejętności mechanicznych.

Istnieje szereg potrzeb w zakresie sprzętu naprawczego, które będą niezbędne do wykonania nawet najbardziej podstawowych napraw szybko i niezawodnie dla Twoich klientów.

Kiedy rozpocząć działalność i zakupić sprzęt

Po ukończeniu szkolenia mechanicznego i diagnostycznego, najlepsza ścieżka kariery to albo praca w innym sklepie albo u dealera jako mechanik, aby doskonalić swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie. Daje to również czas na zarobienie wystarczającej ilości pieniędzy, aby rozpocząć nabywanie sprzętu, który będzie potrzebny do prowadzenia własnego warsztatu samochodowego.

Sprzęt do automatycznych napraw, który będzie potrzebny do przygotowania Twojego sklepu do prowadzenia działalności gospodarczej, może obejmować:

  1. Sprężarka powietrza

Do obsługi wielu narzędzi w Twoim sklepie potrzebna jest niezawodna sprężarka powietrza, w tym pneumatyczne narzędzia ręczne i niektóre podnośniki samochodowe. Uzyskaj najwyższą wydajność, na jaką Cię stać, aby mieć pewność, że dysponujesz mocą potrzebną do zasilania potrzeb Twojego sklepu – dobrym przykładem może być sprężarka 60 lub 120 galonowa.

  1. Stojaki na kije

Wiele napraw samochodowych będzie wymagało podniesienia pojazdu przynajmniej chwilowo, więc mocny podnośnik podłogowy będzie regularnie używany. Pobierz wysokiej jakości podnośnik o dużej pojemności i mocny podnośnik podpierający pojazd, gdy zostanie podniesiony. Podnośniki słupowe będą również przydatne do podpierania osi lub innych elementów podnoszonych pojazdów.

  1. Spust i kadź olejowa

Usługi takie jak wymiana oleju i płynu przekładniowego będą wymagały kadłuba olejowego o pojemności wystarczającej do przechowywania największej oczekiwanej ilości płynu. W miarę rozwoju usług i pracy z pojazdami na podnośnikach, stojący kadłub olejowy, który może dotrzeć do podniesionego pojazdu, ułatwi i przyspieszy pracę.

  1. Ładowarka akumulatorów i zworka

Wiele prac będzie dotyczyło martwych baterii lub problemów z ładowaniem. Twój sklep będzie potrzebował dobrej ładowarki i zworki do obsługi tych usług.

  1. Wciągnik silnikowy

Jeśli wykonujesz poważne prace przy silniku, które będą wymagały demontażu silnika w celu naprawy, przebudowy lub wymiany, wciągnik silnikowy jest koniecznością. Upewnij się, że zakupiłeś wciągnik o wydajności umożliwiającej obsługę największego silnika, jakiego oczekujesz.

  1. Tokarka hamulcowa

Oczywiście, kiedy wykonujesz prace związane z hamowaniem, możesz zabrać wirniki lub bębny do innego serwisu w celu ponownego napawania, ale jest to kosztowne i znacznie obniża Twoje zyski. Zakup własnej tokarki do hamulców sprawi, że serwisy hamulcowe staną się bardziej wydajne i opłacalne, płacąc za siebie szybko. Upewnij się, że zakupisz markową tokarkę, aby zapewnić dostępność części zamiennych w razie potrzeby.

  1. Sprężarka

Dobra sprężarka rozpórkowa będzie niezwykle przydatna przy wymianie rozpór lub pracy z układami zawieszenia. Posiadanie tej pozycji zwiększy Twoje możliwości serwisowe i pomoże uczynić Twoją działalność w zakresie napraw samochodowych opłacalną.

  1. Klimatyzator

Jeśli zamierzasz oferować usługi w zakresie klimatyzacji, zaopatrz się w urządzenie klimatyzacyjne, które ułatwi odzyskiwanie, recykling i ładowanie samochodowych systemów klimatyzacji. Dzięki temu płukanie i diagnozowanie systemów klimatyzacji będzie szybsze i bardziej niezawodne.

  1. Prasa

Dobra prasa w Twoim sklepie będzie miała wiele zastosowań – praca z łożyskami, tulejami, gięcie metalu i wiele innych.

  1. Gniazdo transmisyjne

Praca z przekładnią jest o wiele łatwiejsza i efektywniejsza, gdy ma się odpowiedni sposób wspomagania ciężkiej przekładni. Dźwigniki mają różne możliwości i funkcje. Więc zdobądź taki, który spełnia potrzeby oferowanych przez Ciebie usług i który będzie obsługiwał różne marki przekładni i wagi.

http://kluczeudarowe.pl/

Previous Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu mineralnego
Next 9 Wskazówek dotyczących pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od leków

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Czego wystrzegać się podczas mycia samochodu

Mycie samochodu jest wskazane ze względu na konieczność zachowania lakieru w jak najlepszym stanie. Jednak czego wystrzegać się podczas mycia samochodu? Podstawowe zasady Zawsze myj samochód w cieniu! Dzięki temu

Motoryzacja 0 Comments

Polacy popierają ideę elektrycznej motoryzacji

Około 70 proc. ankietowanych popiera przedstawioną przez resort energii ideę budowy polskiego samochodu elektrycznego. Głównym argumentem przemawiającym za przesiadką ze spalinowego auta na napędzane prądem są potencjalne oszczędności podczas użytkowania. Ważnym

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki samochodowe Autoglym

Dla wielu samochód jest tylko środkiem transportu, ale większość traktuje swój pojazd nieco poważniej. To dla tej grupy kierowców stworzono kosmetyki samochodowe Autoglym.   Mycie i polerowanie samochodu Kosmetyki samochodowe

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź