Spedycja – to nie musi być trudne

Spedycja – to nie musi być trudne

Logistyka transportu bynajmniej nie należy do spraw łatwych. Chociaż wydaje się, że nie ma nic prostszego od zwyczajnego wysłania samochodu z ładunkiem z punktu A do punktu B, to szybko okazałoby się, że wywindowałoby to koszty transportu do horrendalnych wartości.

Zorganizowanie trasy ciężarówki, szczególnie takiej o większych gabarytach, to zadanie niełatwe – zajmują się tym ludzie posiadający odpowiednią, fachową wiedzę i doświadczenie. Próba zaplanowania przewozu przez osobę spoza branży skończyłaby się w najlepszym razie bólem głowy. Dlatego zdecydowanie korzystniej jest skorzystać z usług firm transportowych, które zawodowo zajmują się spedycją. Zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze.

Na co zwrócić uwagę 

Przy zlecaniu transportu, a przed podpisaniem umowy, należy koniecznie skontrolować kilka rzeczy. Pierwszą i najważniejszą z nich jest odpowiedzialność firmy transportowej: Nasz udział w całym procesie powinien ograniczyć się do utworzenia i przysłania zlecenia, natomiast organizacja samego przewozu i wszelkie formalności powinny spocząć na firmie transportowej. Bardzo ważną kwestią jest koszt samej usługi – warto wybierać firmy gwarantujące, że ich wynagrodzenie zamknie się w konkretnej kwocie, która nagle nie wzrośnie z powodu zapisanych w umowie drobnym drukiem punktów, na przykład dodatków paliwowych.

Kwestią znacznie zyskującą na ważności w ostatnich latach staje się monitoring naszego zlecenia – godne polecenia firmy (takie jak gdyński Mat Logistic) zatrudniają pracowników, z którymi możemy się szybko skontaktować w celu weryfikacji, co dzieje się z naszym zleceniem. Raczej nie warto interesować się spedytorami, którzy nie udostępniają takiej możliwości – w razie ewentualnych problemów będziemy mieć nawet problem z określeniem, kiedy należy spodziewać się dotarcia ładunku na miejsce.

Profesjonaliści do usług

Dobrze mieć też na uwadze wielkość firmy spedycyjnej – jeśli jest ona odpowiednio rozbudowana, nawet w przypadku awarii pojazdu wiozącego naszą przesyłkę szybko zostanie zapewnione zastępstwo, dzięki któremu dalsza realizacja zlecenia przebiegnie bez problemów. W przypadku mniejszych firm wcale nie jest to takie oczywiste.

Polski rynek transportowy jest obecnie największym w Unii Europejskiej, w efekcie czego konkurencja jest naprawdę duża. Klient zdecydowanie na tym zyskuje, bo walczy się o niego, kusząc zarówno cenami, jak i profesjonalizmem oraz jakością wykonywanych usług.

Previous Katowiccy policjanci zlikwidowali plantację konopi
Next Co musi zawierać dobre ubezpieczenie AC?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Co musi zawierać dobre ubezpieczenie AC?

Przywiązałeś się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupujesz polisę OC i ani myślisz zamieniać je na inne? To błąd, ponieważ w niektórych sytuacjach powinno się zmienić ubezpieczyciela. Zorientuj się,

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej inwestycji w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna notuje coraz lepsze wyniki. Ubiegłoroczny wynik – 58 nowych projektów inwestycyjnych o wartości 2,5 mld zł – był wyjątkowo dobry, a prognozy na ten właśnie zostały zrewidowane

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź