„Przekręt” na 50 milionów

„Przekręt” na 50 milionów

W Wydziale do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach, prowadzone jest postępowanie przygotowawcze dotyczące działania na szkodę Ferrum S.A. Historia tej katowickiej firmy sięga 1874 roku. Przez cały okres swojej działalności Ferrum S.A. związana była z szeroko rozumianą gałęzią przemysłu stalowego i aktualnie jest wyspecjalizowanym zakładem produkującym rury zgrzewane, spawane oraz kształtowniki.

Materiał zebrany w trakcie trwającego ponad 2 lata postępowania przygotowawczego pozwolił na przedstawienie 5 osobom będącym byłymi członkami zarządu m.in. Ferrum S.A. zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu i mieniu. Sprawcy dopuścili się oszustw, działali na szkodę firmy oraz popełnili przestępstwa określone ustawie o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Ustaleni przez policyjnych śledczych sprawcy swoim działaniem wyrządzili spółce szkodę wielkich rozmiarów – wartość strat we wszystkich wątkach postępowania przekroczyła kwotę 54 milionów złotych.

Podczas zatrzymania podejrzanych, policjanci zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie o wartości przekraczającej 500 tys. złotych, w tym 4 pojazdy o wartości szacunkowej około 287 tys. złotych, ekskluzywny zegarek za ok. 6 tys. złotych, oraz 15 jednostek broni palnej (w tym 14 długiej i 1 krótkiej) o łącznej wartości ponad 200 tys. złotych.

W stosunku do wszystkich podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości od 100 tys. do miliona złotych.

Previous Co musi zawierać dobre ubezpieczenie AC?
Next Świadek zareagował i włamywacz trafił w ręce policjantów

Może to Ci się spodoba

Katowice na Sygnale 0 Comments

Ruszyło go sumienie – sam zgłosił się z narkotykami na policję

Dzisiaj przed południem policjanta z katowickiego oddziału prewencji policji spotkała niecodzienna sytuacja. Mundurowy pełnił w tym czasie służbę ochronną w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach, gdy podszedł do niego młody

Katowice na Sygnale 0 Comments

TYMCZASOWY ARESZT DLA SPRAWCY ŚMIERTELNEGO POBICIA

Na wniosek policji i prokuratury, będziński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu 25-letniego mieszkańca Wojkowic. Mężczyzna został zatrzymany w związku ze śmiertelnym pobiciem 51-latka. Dalszym losem aresztowanego 25-latka zajmie się

Katowice na Sygnale 0 Comments

ZNALEŹLI U NIEGO AMFETAMINĘ I MARIHUANĘ

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową weszli do mieszkania 27-latka. Na stole leżał woreczek z zielonym suszem. Mundurowi wiedzieli, że na tej ilości narkotyków się nie skończy. Podczas przeszukania mieszkania znaleźli kolejne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź