Prowadził zajazd i handlował narkotykami

Prowadził zajazd i handlował narkotykami

Policjanci katowickiego CBŚP zatrzymali 2 mężczyzn produkujących i handlujących narkotykami w województwie śląskim i w Czechach. Funkcjonariusze zabezpieczyli 5 kg amfetaminy, 0,5 kg marihuany i 350 gr haszyszu oraz maszynę służącą do wytwarzania tabletek ekstazy, a także nielegalną broń i amunicję. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z handlem narkotykami i posiadaniem broni bez zezwolenia, za co grozi im do 12 lat więzienia. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci katowickiego CBŚP od połowy 2016 roku obserwowali jeden z zajazdów na Podbeskidziu. Podejrzewali, że mogą być tam wytwarzane tabletki ekstazy. Funkcjonariusze ustalili, że prowadzenie obiektu to nie jedyne źródło dochodu 53-letniego Mariana K. Mężczyzna wraz z 31-letnim Bartoszem O. handlowali narkotykami w województwie śląskim i poza granicami kraju. Odbiorców swojego towaru znaleźli również w Czechach. Dodatkowo zaopatrzyli się w maszynę umożliwiającą wytwarzanie tabletek ekstazy. Sprzęt został ustawiony w garażu na posesji.

Kiedy funkcjonariusze CBŚP mieli już wszystkie informację na temat dodatkowej działalności prowadzonej w zajeździe, zorganizowali zasadzkę na handlarzy. W momencie kiedy obaj mężczyźni przyjechali do garażu, w którym odbywała się produkcja, na miejscu pojawili się policjanci CBŚP. Obaj handlarze byli tak zaskoczeni, że nie stawiali żadnego oporu podczas zatrzymania.

Funkcjonariusze przeszukali garaż i miejsca zamieszkania mężczyzn. Zabezpieczyli prawie 5 kg amfetaminy, ponad 0,5 kg marihuany i 350 gram haszyszu, a także maszynę do produkcji tabletek. Dodatkowo okazało się, że Marian K. jest miłośnikiem broni palnej i posiada bez zezwolenia rewolwer i 46 sztuk amunicji. Czarnorynkowa wartość narkotyków w obrocie detalicznym to prawie 180 tys. zł.

Prokurator Rejonowy w Cieszynie przedstawił obu mężczyznom zarzuty związane z wyrabianiem i handlem narkotykami za co grozi im do 12 lat więzienia. 53-latek odpowie dodatkowo za nielegalne posiadanie broni.

Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Funkcjonariusze katowickiego CBŚP nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Źródło strona CBŚP

Previous Katowicki dzielnicowy mistrzem w wyciskaniu sztangi
Next Amfetamina i marihuana wywęszone w pralce

Może to Ci się spodoba

Katowice na Sygnale 0 Comments

Pseudokibic zatrzymany z amfetaminą

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 35-latka, który posiadał amfetaminę, z której można przygotować ponad 6,5 tysiąca działek dilerskich tego narkotyku. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Dzisiaj sąd

Katowice na Sygnale 0 Comments

Rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Śląscy kryminalni rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem dużymi ilościami narkotyków na terenie województwa śląskiego. Dziewięciu zatrzymanych usłyszało 237 zarzutów m.in. wprowadzenia na czarny rynek ponad 100 kg narkotyków,

Katowice na Sygnale 0 Comments

„LEWY” TYTOŃ W BMW

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Mikołowa zatrzymali 28-latka, który w swoim pojeździe przewoził tytoń bez polskich znaków akcyzy. W trakcie zatrzymania i późniejszych przeszukań stróże prawa zabezpieczyli łącznie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź