Program PIT dla emeryta i rencisty

Program PIT dla emeryta i rencisty

Obowiązek corocznego złożenia deklaracji PIT do urzędu skarbowego dotyczy nie tylko osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę  lub umowy o dzieło ale także podatników, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych to także zadanie dla osób pobierających świadczenia emerytalne lub rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Najczęściej jednak ani emeryci ani renciści nie muszą sami rozliczać się z fiskusem ponieważ robi to w ich imieniu wypłacający świadczenia ZUS lub KRUS.Jest to jednak opcja możliwa w sytuacji gdy poza emeryturą lub rentą świadczeniobiorca nie otrzymywał w roku podatkowym innych dochodów. Do końca lutego każdego roku ZUS  i KRUS mają obowiązek dostarczenia wszystkim świadczeniobiorcom druków PIT 40A. Taki sam druk trafia również  do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania emeryta lub rencisty. I na tym sprawa rozliczenia z urzędem skarbowym może się zakończyć.

Jeśli jednak podatnik przez część  miesięcy otrzymuje wynagrodzenie za pracę a przez kolejne miesiące pobiera emeryturę, bądź rentę, to pod koniec lutego otrzyma od pracodawcy PIT 11 a z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub KRUS druk PIT 40A. Podatnicy (w tym przypadku emeryci i renciści) którzy chcą skorzystać z możliwości zmniejszenia podatku poprzez skorzystanie z  przysługujących ulg podatkowych lub przekazać 1% podatku na działalność wskazanej  Organizacji Pożytku Publicznego, mogą samodzielnie wypełnić i złożyć PIT. Oczywiście najłatwiejszą formą będzie rozliczenie online. Pomocny w tym okazuje się program PIT, a korzyści z rozliczania PIT online są spore.

Program PIT ma przede wszystkim ułatwić podatnikowi niejednokrotnie trudne  i skomplikowane rozliczenie PIT i  przesłanie go do urzędu skarbowego. Zanim jednak wybierzemy program, z którym rozliczymy podatek roczny, sprawdźmy, czy dysponuje on bazą aktualnie obowiązujących formularzy i załączników PIT. Ważne jest również bezpieczeństwo naszych danych a więc formy zabezpieczenia stosowane przez firmy produkujące takie programy.  Program PIT zaoszczędzi nasz czas, nerwy i pieniądze. Dzięki rozliczeniu PIT online nie tracimy cennych minut na drukowanie formularzy, wizyty na poczcie, czy w urzędzie skarbowym.

Program PIT jest wyjątkowo łatwy w obsłudze, wręcz intuicyjny, Wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera i dostęp do Internetu żeby samodzielnie, bez doradców podatkowych, wypełnić deklarację PIT z odpowiednimi załącznikami. Możemy to zrobić  o dowolnej porze dnia w każdy dzień tygodnia, nawet wolny od pracy lub w święto.Rekomendujemy program PITax.pl, który ułatwi nam  przejście przez  cały proces: od wyboru formularzy, poprzez wypełnianie odpowiednich do nich załączników a na przesłaniu gotowej deklaracji PIT do urzędu skarbowego i wygenerowanie UPO (urzędowego potwierdzenia odbioru).

Program PIT PITax.pl jest kompatybilny z systemem e-Deklaracje i dzięki temu rozliczenie online jest jeszcze łatwiejsze, poniewaz umozliwia skorzystania podczas wypełniania formularza  z tzw. PFR, czyli wstępnie wypełnionego  zeznania podatkowego.Jest ono przygotowywane przez organy skarbowe w oparciu o informacje z deklaracji PIT11, czyli dane o naszych przychodach, dochodach i kosztach ich uzyskania. Korzystając z programu PITax.pl możemy być również pewni, że nasze deklaracje trafią niemal natychmiast do urzędu skarbowego bez konieczności ich drukowania, skanowania czy ręcznego podpisywania.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous Pijany ojciec pobił 5-letnią córkę
Next Ścigana 4 listami gończymi zatrzymana po 10 latach poszukiwań

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Skutecznie pomagają bezdomnym

Ubiegłej nocy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas kontroli pustostanów napotkali dwie osoby bezdomne. Mężczyźni spali na nieogrzewanej klatce schodowej i byli pijani. Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób,

Wiadomości 0 Comments

Udzielili pomocy kibicowi, który wpadł pod pociąg

W sobotę na dworcu kolejowym Katowice-Zawodzie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas postoju składu kolejowego, 51-letni pasażer wyszedł z pociągu na torowisko, gdzie wpadł pod lokomotywę. Mężczyzna stracił nogę. Pomocy przedmedycznej

Wiadomości 0 Comments

Kradli miedź na wielką skalę

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu katowickiej komendy wojewódzkiej zakończyli sprawę grupy, która dokonywała kradzieży miedzi przeznaczonej na trakcję kolejową. Postępowanie było prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź