Policjanci zabezpieczali Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

Policjanci zabezpieczali Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu dwóch dni na żywo obejrzało około 15 tysięcy kibiców. Ponad 180 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

W sobotę i niedzielę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanych zawodów, cieszyńscy policjanci już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. Ponad 180 policjantów, strażacy, ratownicy medyczni oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników widowiska. Służbę pełnili zarówno mundurowi, jak i stróże prawa w cywilu. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców, nie tylko w okolicy skoczni, ale również w całej Wiśle. Podczas zabezpieczenia imprezy policjantów z garnizonu cieszyńskiego wsparli mundurowi z KWP w Katowicach, bielskiego oddziału prewencji oraz Inspekcji Transportu Drogowego i Straży Granicznej.

Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacka Bąka, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się w przy skoczni. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo.

Pomimo kilku incydentów, impreza w Wiśle przebiegła spokojnie. Służby ochrony zatrzymały dwie osoby, które usiłowały wtargnąć na teren imprezy masowej.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk, składa serdecznie podziękowania wszystkim policjantom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, które przyczyniło się do sprawnego zabezpieczenia Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Previous Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych
Next Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu sprawców włamania

Może to Ci się spodoba

Katowice na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA NAPAŚĆ NA POLICJANTÓW

Czterej bracia, którzy zaatakowali policjantów, zostali tymczasowo aresztowani przez rudzki sąd. Mężczyźni dopuścili się czynnej napaści podczas interwencji na ulicy Podgórze. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Do zdarzenia

Katowice na Sygnale 0 Comments

Zaczęło się od piwa, skończyło na marihuanie

Historię z udziałem czterech mieszkańców Będzina rozpoczęli mundurowi z katowickich oddziałów prewencji, a zakończyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej będzińskiej komendy. Mężczyźni nakryci zostali przez mundurowych na piciu piwa

Katowice na Sygnale 0 Comments

ZABIŁ DLA LUKSUSOWEGO AUTA

Kryminalni z katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 38-letniego mieszkańca Bytomia. Zwłoki mężczyzny odnaleziono 1 listopada w Lesie Murckowskim w Katowicach. Początkowo wszystko wskazywało na to,

1 Comment

  1. fanstocha
    Styczeń 26, 12:23 Reply
    Fajnie to wyszło :) Byłem na skokach, fajna atmosfera, na ulicach nie było bałaganu komunikacyjnego więc plus dla organizatorów!

Zostaw odpowiedź