Policjanci zabezpieczali Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

Policjanci zabezpieczali Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle

Policjanci zabezpieczali zawody w skokach narciarskich w Wiśle Malince, które w ciągu dwóch dni na żywo obejrzało około 15 tysięcy kibiców. Ponad 180 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców i uczestników widowiska. Dzięki sprawnemu współdziałaniu wszystkich służb, zawody przebiegły spokojnie.

W sobotę i niedzielę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince odbyły się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017. Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanych zawodów, cieszyńscy policjanci już od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. Ponad 180 policjantów, strażacy, ratownicy medyczni oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników widowiska. Służbę pełnili zarówno mundurowi, jak i stróże prawa w cywilu. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców, nie tylko w okolicy skoczni, ale również w całej Wiśle. Podczas zabezpieczenia imprezy policjantów z garnizonu cieszyńskiego wsparli mundurowi z KWP w Katowicach, bielskiego oddziału prewencji oraz Inspekcji Transportu Drogowego i Straży Granicznej.

Nad koordynacją całości policyjnych działań, pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie mł. insp. Jacka Bąka, pracował specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się w przy skoczni. Tu spływały meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo.

Pomimo kilku incydentów, impreza w Wiśle przebiegła spokojnie. Służby ochrony zatrzymały dwie osoby, które usiłowały wtargnąć na teren imprezy masowej.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mł. insp. Jacek Bąk, składa serdecznie podziękowania wszystkim policjantom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, które przyczyniło się do sprawnego zabezpieczenia Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Previous Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych
Next Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu sprawców włamania

Może to Ci się spodoba

Katowice na Sygnale 0 Comments

Policjanci przejęli ponad tysiąc działek dilerskich amfetaminy i marihuany

Policjanci Z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy miejskiej przejęli amfetaminę i marihuanę, z których można było przygotować ponad tysiąc działek dilerskich. Kryminalni zatrzymali 39-letniego mieszkańca Świętochłowic. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania

Katowice na Sygnale 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK PODCZAS PRACY W WYKOPIE

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej, wraz prokuratorem oraz pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy, ustalają szczegółowe okoliczności wypadku na placu budowy. W wyniku osunięcia się ziemi, został przysypany w rowie 49-letni

Katowice na Sygnale 0 Comments

Rozbili grupy handlujące podrobionymi „energetykami”

Śląscy policjanci w ciągu ostatnich kilku tygodni rozbili grupy przestępcze zajmujące się handlem fałszywymi napojami energetycznymi znanej marki. Śledczy z katowickiej komendy wojewódzkiej oraz policjanci z Zawiercia podczas prowadzonych przez

1 Comment

  1. fanstocha
    Styczeń 26, 12:23 Reply
    Fajnie to wyszło :) Byłem na skokach, fajna atmosfera, na ulicach nie było bałaganu komunikacyjnego więc plus dla organizatorów!

Zostaw odpowiedź