Pierścionek zaręczynowy z zielonym oczkiem

Pierścionek zaręczynowy z zielonym oczkiem

Głęboko zielone barwy i miękki, aksamitny wygląd sprawiają, że szmaragdy są wyjątkowe wśród klejnotów. Jako symbol bogactwa i natury, szmaragdy są popularnymi kamieniami jubilerskimi pomimo ich niskiej trwałości i rzadkości. Dowiedz się, czego szukać w szmaragdowym pierścionku zaręczynowym i jak znaleźć idealny dla swojego budżetu.

Cztery najlepsze wskazówki dotyczące szmaragdowego pierścienia zaręczynowego

Zanim przejdziemy do szczegółów, pamiętaj o tych czterech wskazówkach dotyczących pięknego szmaragdowego pierścionka zaręczynowego.

Wskazówka nr 1: Zobacz zanim kupisz

Absolutnie najważniejszym czynnikiem przy zakupie szmaragdu jest to, że go lubisz! Kiedy robisz zakupy, upewnij się, że widzisz indywidualny kamień, który kupujesz. Kolor, klarowność i cięcie różnią się w zależności od szmaragdu i nie da się określić jakości szmaragdu bez jego zobaczenia. Należy pamiętać, że jakość „AAA” jednego sprzedawcy to jakość „AA” innego. Innymi słowy, nie istnieje żaden standard branżowy, aby opisać jakość szmaragdu.

Ustalenie jakości szmaragdu na podstawie zdjęcia też może być trudne. Ślady chromu, które tworzą zielony kolor w większości szmaragdów, sprawiają, że kolor szmaragdowy jest notorycznie trudny do uchwycenia w aparacie. Dlatego też, trudno jest kupić szmaragdy online.

Wskazówka nr 2: rozważ kolor

Chcesz szmaragdowy, czy tylko jaskrawo zielony? Jest wiele powodów, aby zdecydować się na klejnoty syntetyczne lub laboratoryjne, ale jest to szczególnie kusząca opcja dla szmaragdów. Naturalne lub wydobywane szmaragdy mają wiele niedoskonałości, co czyni je podatnymi na złamanie. Jak na pierścionek, który nosisz na co dzień, może stać się ryzykowny. Robione laboratoryjnie szmaragdy są tańsze i często mają lepszą jakość niż kamienie górnicze. To czyni je nie tylko pięknymi, ale i łatwiejszymi do wymiany, jeśli coś pójdzie nie tak.

Jeśli twoje serce jest ustawione na „zielony”, ale nie na „szmaragdowy”, sprawdź te alternatywy. Te piękne zielone klejnoty są mniej podatne na pęknięcia niż szmaragdy, co czyni je bardziej praktycznym wyborem dla pierścionka.

Oczywiście, jeśli twoje serce jest ustawione na ziemskim szmaragdzie, to nic innego nie zrobi. Pamiętaj tylko, że żaden szmaragd nie jest idealny. Być może będziecie musieli pójść na kompromis w sprawie jednego lub więcej Cs, aby znaleźć najlepszy kamień dla waszego budżetu. Zapytaj jubilera o trwałość i dbałość o to, aby Twój klejnot wyglądał idealnie przez długie lata.

Wskazówka nr 3: Wybierz najlepszy kolor

Ostatecznie, jeśli kupujesz szmaragd, chcesz zielony kamień. Więc, upewnij się, że znajdziesz zielony, który ci się podoba! Jeśli skupisz się na wyborze najlepszego koloru, możesz wybaczyć kamień za słabą przejrzystość lub mały rozmiar.

Jeśli chodzi o szmaragd, wielu ludzi oczekuje głębokiej, ciemnej zieleni. Ale często kamień, w którym się zakochują, jest dużo jaśniejszy! Jaśniejsze klejnoty odbijają więcej światła, dzięki czemu są bardziej żywe, a większość ludzi woli je od ciemniejszej zieleni z mniejszym blaskiem.

Wskazówka nr 4: Zapytaj o ulepszenia

Prawie każdy szmaragd został wzmocniony olejem w celu wypełnienia powierzchniowych pęknięć. Ten szeroko rozpowszechniony i akceptowany zabieg sprawia, że szmaragd wygląda lepiej.

Z drugiej strony, obróbka cieplna może trwale poprawić kolor szmaragdu, ale szmaragdy rzadko otrzymują to wzmocnienie, ponieważ kamień może pęknąć w procesie. (Zmiana koloru nie jest bardzo dramatyczna).

Co najważniejsze, upewnij się, że pytasz o barwniki. Niektórzy dealerzy używają barwionego oleju do wypełniania pęknięć w szmaragdach, co tylko tymczasowo poprawia kolor. Ponieważ olej wychodzi z kamienia w miarę upływu czasu, barwnik też będzie. W rezultacie będziesz miał szmaragd o innym kolorze niż wtedy, gdy go kupiłeś. Czyszczenie lub ponowne naoliwianie barwionego kamienia również zmieni jego kolor.

Zanim kupisz szmaragd, poproś o raport laboratoryjny, który powie ci, czy kamień zawiera jakiś barwnik.

Czy wszystkie szmaragdy są zielone?

„Szmaragd” jest od wieków synonimem „zielonego”. Rzeczywiście, szmaragdy są zawsze zielone. Szmaragdy definiuje się jako zieloną odmianę mineralnego berylu zawierającego chrom lub wanad. Zielone beryle bez chromu lub wanadu to po prostu „zielony beryl” i zazwyczaj mają bardzo jasne kolory.

Beryl jest jednak dostępny w wielu kolorach, takich jak popularny niebieski akwamaryn, brzoskwiniowo-różowy morganit i żółty heliodor. Może być również bezbarwna (goshenit) lub, bardzo rzadko, czerwona. Czasami goshenit nazywany jest „białym akwamaranem”, a czerwony beryl „czerwonym szmaragdem”, ale są to błędne określenia.

http://bizuteriaslubna.edu.pl/pierscionek/zielony-pierscionek-zareczynowy/nli_kpgv

Previous Konieczność tłumaczenia witryny internetowej
Next Fundusze europejskie w Katowicach

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Rośnie zainteresowanie szyciem garniturów na miarę

Garnitur szyty na miarę jest idealnie dopasowany do klienta, dzięki czemu pomaga zatuszować mankamenty figury i poprawić proporcje sylwetki. Dlatego zdaniem stylistów mężczyźni powinni zainwestować w swój wizerunek. Garnitur z profesjonalnej pracowni krawieckiej

Life&Style 0 Comments

Najlepszy zlew do drewnianego blatu

To świetna wiadomość, ponieważ Twoja kuchnia w końcu będzie miała odrobinę nowości, na którą zasługuje Twój kuchenny wystrój. Niepokojąca wiadomość jest taka, że będziecie zdezorientowani. Zanim zdecydujesz, która zlewozmywak jest

Life&Style 0 Comments

12 mln Polaków zmaga się z chorobami dietozależnymi

Zdaniem dietetyków największe błędy żywieniowe Polaków to nieregularne posiłki, włączanie do codziennego menu zbyt dużej ilości produktów wysoko przetworzonych i słodyczy, a także stosowanie zbyt restrykcyjnych diet. To wszystko prowadzi do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź