Odświeżanie używanego samochodu

Odświeżanie używanego samochodu

Nawet najlepsze auto z czasem nie wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Blask nowości z czasem znika. Wystarczy jednak odrobina wysiłku, aby samochód znowu zachwycał swoim wyglądem. Face lifting to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą znowu cieszyć się samochodem, który sprawia wrażenie, jakby dopiero wyjechał z salonu.

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek zabiegów powinniśmy zastanowić się nad tym po co to robimy i czego oczekujemy. Ogromne znaczenie ma to, czy chcemy po prostu jeździć samochodem, który dobrze wygląda, czy też planujemy go sprzedać i chcemy uzyskać za niego wyższą cenę. Jeśli zdecydujemy się wyłącznie na odświeżenie lakieru i dokładne wyczyszczenia wnętrza, nie musimy obawiać się bardzo wysokich kosztów. Kiedy jednak planujemy zakup nowych felg czy lakierowanie auta, będzie to niemała inwestycja. Odświeżanie używanego samochodu możemy oczywiście polecić profesjonalnej firmie detailingowej.

Będzie to jednak wydatek dochodzący nawet do kilku tysięcy złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od zakresu prac. Jeśli nasz budżet nie jest tak duży, warto postawić na swoje możliwości. Każdy użytkownik samochodu doskonale poradzi sobie z polerką mechaniczną i pastą lekkościerną – to naprawdę dobry sposób na to, aby odświeżyć wygląd lakieru. Jeśli renowacji wymaga deska rozdzielcza, wystarczy postawić na specjalną folię dobrej jakości. Można również skorzystać z usługi flokowania. Koszt i tak będzie niższy niż wówczas, gdy auto trafi do firmy detailingowej.

Jeśli felgi są już naprawdę wysłużone, nie musimy ich od razu wymieniać na nowe. Na ogół można je także odświeżyć we własnym zakresie. Co będzie potrzebne? Solidna szczotka i naprawdę dobre środki czyszczące. Takie połączenie daje naprawdę dobre efekty. Kiedy jednak po usunięciu brudu zauważymy, że felgi pełne są otarć, a stop się utlenia, lepiej skorzystać ze wsparcia fachowców. Niezbędnym zabiegiem jest również mycie samochodu.

Nierzadko okazuje się, że po usunięciu kurzu i brudu auto wygląda naprawdę bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że trwająca dziesięć czy piętnaście minut wizyta na myjni to zdecydowanie za mało. Aby cieszyć się naprawdę dobrym efektem, należy ręcznie i dość długo polerować i woskować samochód. Na szczęście obecnie wybór środków do tego przeznaczonych jest ogromny. Nawet naprawdę solidnie zabezpieczony lakier z biegiem lat straci swój świetny wygląd. Kolor nie będzie miał już tej głębi, pojawią się rysy i odpryski.

Okazuje się jednak, że z wieloma zmianami można sobie świetnie poradzić. Jeśli odpryski są głębokie, wizyta u lakiernika będzie niezbędna. Jeśli jednak rysy są niewielkie, płytkie, wystarczy dobrej jakości polerka i pasta ścierna. Odświeżanie używanego samochodu to szereg prac, których celem jest poprawa wyglądu auta. Można je wykonać samodzielnie bądź skorzystać ze wsparcia fachowców. To, na co się zdecydujemy w dużej mierze zależy od stanu samochodu, ale również zasobności naszego portfela. Im szerszy zakres prac, które trzeba wykonać, tym wyższe wydatki należy ponieść.

Więcej o tym jak skutecznie odświeżyć wnętrze używanego samochodu dowiesz się na http://ecoparts.pl/porady-i-ciekawostki/cfvm/uzywany-samochod-jak-go-odswiezyc.html >>

Previous Ulotki reklamowe - czy to ma sens?
Next Czego wystrzegać się podczas mycia samochodu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Ile kosztuje pierwsze OC? Co wpływa na wysokość składki?

Pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy i perspektywa zakupu pierwszego samochodu, to niewątpliwie ważne wydarzenia w życiu człowieka. Jest jednak jeden aspekt, który w niektórych przypadkach może nieco zakłócić radość

Motoryzacja 0 Comments

Rodzaje kluczy dynamometrycznych

Dokręcenie śruby z określoną siłą ułatwiają klucze dynamometryczne. Jest to narzędzie, które przydaje się nie tylko w różnego rodzaju warsztatach (na przykład samochodowych), ale także w domu. Bardzo ważnym elementem,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź