Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu mineralnego

Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu mineralnego

Właściwe przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu jest niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko makijażu mineralnego, który ma luźną formę i po nałożeniu na niedokładnie przygotowaną cerę może podkreślić niedoskonałości skóry, ale także tradycyjnego makijażu o płynnej konsystencji. Odpowiednie nawyki pielęgnacyjne pozwolą Ci na stosowanie makijażu nieważkiego i mniej kryjącego, a oprócz uzyskania bardziej naturalnego wyglądu, uzyskasz także trwałość i intensywność makijażu.

Dokładnie oczyścić skórę i złuszczyć ją

Pierwszym, niezwykle ważnym aspektem jest dokładne oczyszczenie skóry. Jeśli nie zwrócisz uwagi na usuwanie makijażu i złuszczanie, makijaż nigdy nie będzie dobrze wyglądał, a ponadto straci swoją trwałość. Podkład może się utleniać, osiadać na suchej skórze i nie „pracować” ze skórą. Bardzo ważne jest, aby demakijaż był bardzo staranny i dokładny, szczególnie warto zwrócić uwagę na poranną pielęgnację. Wczesne przebudzenie jest w większości przypadków niezwykle ciężkie, a skóra bardzo intensywnie się regeneruje podczas snu, dlatego tak ważne jest, aby po przebudzeniu usunąć z powierzchni skóry szkodliwe produkty przemiany materii wydalane przez pory, a także zadbać o odpowiednią dawkę nawilżenia, która ochroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Często okazuje się, że preparat oczyszczający, którego używasz, to zdecydowanie za mało. Obecnie kosmetyki kolorowe są tak trwałe i doskonale współgrają ze skórą, że ich całkowite usunięcie wymaga czasu i kilku produktów oczyszczających.

Nawilżaj skórę nie tylko wieczorem, ale i rano

Zwykle pamiętamy o nawilżaniu wieczorem. Pozytywny wpływ stosowanych w ciągu dnia emolientów jest jednak niepodważalny, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym. Dlatego warto zwrócić na to uwagę. Zanieczyszczenia, mróz, wiatr i słońce negatywnie wpływają na stan naskórka. Często naturalny sebum ludzkie nie jest w stanie ochronić skóry przed niekorzystnymi czynnikami. Przy stosowaniu podkładów mineralnych niezwykle ważne jest utrzymanie odpowiedniego nawilżenia naskórka – minerały zazwyczaj nie wysychają, ale też nie mają właściwości nawilżających – dlatego zdarza się, że stosując tego typu produkty, bez odpowiedniego przygotowania skóry, czujemy się suchi. Przed nałożeniem podkładu nigdy nie należy zapominać o dobrym podłożu, które nawilży naskórek, zapobiegnie nadmiernej utracie wody i będzie miało działanie ochronne.

Niezależnie od zastosowanej pielęgnacji, pamiętaj, że tylko odpowiednio dobrana formuła podkładu będzie działać na Twoją cerę

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej formuły podkładu mineralnego. Jeśli nie pasuje on do Twojej cery, bez względu na to, jak bardzo odpowiedni jest Twój zabieg pielęgnacyjny, makijaż nie będzie trwały i nie zapewni Ci maksymalnego, naturalnego wyglądu. Zdarza się, że podkład doskonale współgra z cerą, a obecna pielęgnacja całkowicie wyklucza jego stosowanie – kosmetyk nie jest wtedy trwały, w porach dostaje ciasteczek i osadu.

Ostatni krok – wybór odpowiedniej bazy makijażowej

Najważniejsze jest, aby wybrać kosmetyk, który działa jak baza, tak aby nie kolidował z nakładanymi przez nas kosmetykami mineralnymi i nie powodował rozwarstwień.

Zbyt tłusty krem może znacznie utrudniać stosowanie minerałów. Jest wtedy łatwy do usunięcia plam i nierównomiernego rozprowadzenia produktu. Niechłonny kosmetyk może również znacznie zmniejszyć trwałość podkładu mineralnego – spłynie, tworząc nieestetyczne plamy, a także nada wygląd cery tłustej.

Zbyt suchy w swojej strukturze podkład mineralny może nie w pełni współpracować z suchą skórą, wzmacniając ją i słabo przylegając do niej. Ma on wielką szansę na pracę na skórze tłustej, ponieważ stworzy izolację pomiędzy naskórkiem a łojem, a także zmniejszy widoczność porów (nie każdy podkład dobrze reaguje z łojem ludzkim, zwłaszcza jeśli jest to podkład beztłuszczowy). Wymaga on jednak delikatnych ruchów pędzlem, ponieważ podczas bardziej intensywnych ruchów kosmetyk może się ścierać. Wówczas trwałość podkładu zależy głównie od podłoża.

Produkt zawierający dużą ilość gliceryny może spowodować rozwarstwienie podłoża mineralnego. Gliceryna jest środkiem utrzymującym wilgoć, który wiąże wodę w naskórku, natomiast w kontakcie z suchym produktem nie działa jako baza, ponieważ wydobywa wodę z naskórka i środowiska – dobrze współpracuje z produktami na bazie wody. Najlepszym produktem, który działa jako baza jest kosmetyk, który jest wchłaniany prawie całkowicie, ponieważ podkład wtapia się w skórę i nie obciąża jej nadmiar kosmetyku. Podkład nakładany na lekki produkt (lub taki, który świetnie współgra z cerą) musi być idealnie dopasowany do formuły, ale dzięki temu będzie wyglądał bardzo naturalnie i na pewno będzie bardziej trwały.

Dla osób o skórze tłustej lekki, nawilżający krem może nie działać – ponieważ podkład może osiadać na nierównej skórze, a także może powiększać pory. Wtedy warto zwrócić uwagę na konsystencje żelu i składniki zwężające gruczoły łojowe. Doskonałą metodą jest również zmatowienie skóry krzemionką przed nałożeniem podkładu. Krzemionka silnie absorbuje sebum, tworzy izolację pomiędzy skórą a podkładem – dzięki temu podkład nie osadza się w porach, zyskuje trwałość i może uzyskać długi efekt matowienia.

Dla dojrzałej, uszkodzonej skóry, kompleksów silikonowych lub olejów o wysokiej zawartości omega-6 i omega-3 (olej z pestek malin, truskawek, olej lniany) mają duże szanse na pracę, ponieważ dadzą właściwy poślizg, podkład nie osiada w wybojach i zmarszczkach i będzie się lepiej rozprzestrzeniać.

Nie zapomnij dać czasu swojej bazie

Niezwykle ważny jest również czas – nakładaj podkład, gdy baza zdoła się wchłonąć lub połączyć ze skórą. Bezpośrednie nałożenie kosmetyków mineralnych na bazę może spowodować ich rozwarstwienie, powstawanie plam, utrudniać aplikację minerałów, a także znacznie skrócić ich trwałość.

Przy odpowiedniej pielęgnacji, Twój makijaż będzie znacznie bardziej trwały. Przygotowanie skóry do nałożenia podkładu jest równie ważne jak sposób aplikacji i utrwalania kosmetyków.

http://patrycja-zarychta.pl/

Previous Aparaty ortodontyczne ruchome - wskazania, zastosowanie, przebieg leczenia
Next Top 10 sprzętów do otwarcia warsztatu samochodowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Drukowanie i oprawa pracy dyplomowej: Twój ostateczny przewodnik

W końcu skończyłeś swoją pracę dyplomową. To był długi proces przygotowania pracy licencjackiej lub innej pracy studenckiej do ukończenia. Zanim będziesz mógł ją złożyć, niezbędny jest wysokiej jakości druk i

Life&Style 0 Comments

Najlepszy zlew do drewnianego blatu

To świetna wiadomość, ponieważ Twoja kuchnia w końcu będzie miała odrobinę nowości, na którą zasługuje Twój kuchenny wystrój. Niepokojąca wiadomość jest taka, że będziecie zdezorientowani. Zanim zdecydujesz, która zlewozmywak jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź