Kosmetyki samochodowe Autoglym

Kosmetyki samochodowe Autoglym

Dla wielu samochód jest tylko środkiem transportu, ale większość traktuje swój pojazd nieco poważniej. To dla tej grupy kierowców stworzono kosmetyki samochodowe Autoglym.  

Mycie i polerowanie samochodu

Kosmetyki samochodowe to chemikalia zaprojektowane specjalnie do pielęgnacji samochodów. Dzięki chemii samochodowej można znacznie przedłużyć żywotność maszyny. Znajdziemy tu między innymi:

szampony samochodowe . To narzędzie może być używane zarówno w czystej postaci, jak i w postaci wodnego roztworu mydła, który służy do mycia i czyszczenia całego pojazdu. Szampony są prawdopodobnie najpopularniejszym produktem do pielęgnacji samochodów. Szampony służą nie tylko do usuwania zanieczyszczeń z maszyny, ale również do zapobiegania – zwiększone jest bezpieczeństwo lakieru samochodowego.

Kosmetyki do polerowania służą do nadawania powierzchni połysku i pielęgnacji. Połysk osiąga się tutaj stosując jeden z następujących sposobów:

Papier Ścierny – służy do czyszczenia górnej warstwy brudu.

Wosk – nadaje powierzchni wyjątkowy połysk.

Polimer – przeznaczony do wygładzania małych nierówności i chropowatości.

Inne produkty

odkurzacz samochodowy . Kosmetyki do tego typu samochodów służą do czyszczenia różnych części. Środki czyszczące mogą być przeznaczone do plastiku, szkła, silnika i innych.

Piana aktywna . Ten produkt jest przeznaczony do mycia samochodu w sposób bezdotykowy. Aktywna piana jest dość skoncentrowana i dlatego należy ją rozcieńczyć wodą. To narzędzie jest pod pewnymi względami uniwersalne, ponieważ można je myć zarówno karoserią, jak i silnikiem.

Oprócz podstawowych detergentów istnieją specjalne narzędzia, za pomocą których można usunąć ślady owadów, które są dość powszechne w lecie. Istnieją specjalne kosmetyki samochodowe do czyszczenia wnętrza samochodu. Najczęściej w salonie stosuje się uniwersalne produkty, które można stosować zarówno do plastiku, jak i skóry. Detergenty do wnętrz mogą również czyścić tapicerkę tkaninową siedzeń i wnętrza szyby. Po całkowitym oczyszczeniu samochodu z zanieczyszczeń i ochronie zewnętrznych części nadwozia pozostaje jeszcze jeden ważny szczegół – opony samochodowe. W przypadku opon można znaleźć wiele specjalnych środków chemicznych, które sprawią, że samochód będzie kompletny. Istnieją 2 rodzaje kosmetyków samochodowych do opon: aby nadać oponom oryginalny kolor, w celu długoterminowej ochrony opon samochodowych. Za pomocą auto chemikaliów możesz nadać samochodowi atrakcyjny wygląd, ukryć wady i nierówności oraz usunąć uporczywe zabrudzenia z powierzchni. Pielęgnacja samochodu odbywa się w kilku etapach z wykorzystaniem chemii samochodowej.

Pierwszym etapem pielęgnacji samochodu jest przygotowanie i czyszczenie. Na tym etapie usuwa się kurz, brud i wszelkiego rodzaju plamy. Na etapie przygotowawczym stosuje się specjalne szampony, które mogą usuwać brud z powierzchni, myje bezwodne, dzięki czemu można usuwać uporczywe plamy – bitum, smugi olejowe itp.

Drugi etap – polerowanie, polega na zamaskowaniu niektórych uszkodzeń, zarysowań lub szorstkości lakieru samochodu.

Ostatni etap obejmuje końcowe prace związane z utrzymaniem automatycznego przetwarzania szkła, felg, luster i tapicerki. Na tym etapie stosuje się wiele różnych kosmetyków samochodowych, które mają swój konkretny cel.

Zobacz pełny przegląd kosmetyków marki Autoglym na http://www.bet24.com.pl/kosmetyki-samochodowe-autoglym/whuy/autoglym-przeglad-kosmetykow.html

Previous Rodzaje kluczy dynamometrycznych
Next Smartfony Xiaomi MI 8

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Polska na 12. miejscu na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych

Wartość rodzimej produkcji części samochodowych jest szacowana na ponad 70 mld zł. To daje Polsce 12. pozycję na liście największych światowych eksporterów części motoryzacyjnych. Hamulcem rozwoju branży motoryzacyjnej są wciąż

Motoryzacja 0 Comments

Czego wystrzegać się podczas mycia samochodu

Mycie samochodu jest wskazane ze względu na konieczność zachowania lakieru w jak najlepszym stanie. Jednak czego wystrzegać się podczas mycia samochodu? Podstawowe zasady Zawsze myj samochód w cieniu! Dzięki temu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź