Kosmetyki samochodowe Autoglym

Kosmetyki samochodowe Autoglym

Dla wielu samochód jest tylko środkiem transportu, ale większość traktuje swój pojazd nieco poważniej. To dla tej grupy kierowców stworzono kosmetyki samochodowe Autoglym.  

Mycie i polerowanie samochodu

Kosmetyki samochodowe to chemikalia zaprojektowane specjalnie do pielęgnacji samochodów. Dzięki chemii samochodowej można znacznie przedłużyć żywotność maszyny. Znajdziemy tu między innymi:

szampony samochodowe . To narzędzie może być używane zarówno w czystej postaci, jak i w postaci wodnego roztworu mydła, który służy do mycia i czyszczenia całego pojazdu. Szampony są prawdopodobnie najpopularniejszym produktem do pielęgnacji samochodów. Szampony służą nie tylko do usuwania zanieczyszczeń z maszyny, ale również do zapobiegania – zwiększone jest bezpieczeństwo lakieru samochodowego.

Kosmetyki do polerowania służą do nadawania powierzchni połysku i pielęgnacji. Połysk osiąga się tutaj stosując jeden z następujących sposobów:

Papier Ścierny – służy do czyszczenia górnej warstwy brudu.

Wosk – nadaje powierzchni wyjątkowy połysk.

Polimer – przeznaczony do wygładzania małych nierówności i chropowatości.

Inne produkty

odkurzacz samochodowy . Kosmetyki do tego typu samochodów służą do czyszczenia różnych części. Środki czyszczące mogą być przeznaczone do plastiku, szkła, silnika i innych.

Piana aktywna . Ten produkt jest przeznaczony do mycia samochodu w sposób bezdotykowy. Aktywna piana jest dość skoncentrowana i dlatego należy ją rozcieńczyć wodą. To narzędzie jest pod pewnymi względami uniwersalne, ponieważ można je myć zarówno karoserią, jak i silnikiem.

Oprócz podstawowych detergentów istnieją specjalne narzędzia, za pomocą których można usunąć ślady owadów, które są dość powszechne w lecie. Istnieją specjalne kosmetyki samochodowe do czyszczenia wnętrza samochodu. Najczęściej w salonie stosuje się uniwersalne produkty, które można stosować zarówno do plastiku, jak i skóry. Detergenty do wnętrz mogą również czyścić tapicerkę tkaninową siedzeń i wnętrza szyby. Po całkowitym oczyszczeniu samochodu z zanieczyszczeń i ochronie zewnętrznych części nadwozia pozostaje jeszcze jeden ważny szczegół – opony samochodowe. W przypadku opon można znaleźć wiele specjalnych środków chemicznych, które sprawią, że samochód będzie kompletny. Istnieją 2 rodzaje kosmetyków samochodowych do opon: aby nadać oponom oryginalny kolor, w celu długoterminowej ochrony opon samochodowych. Za pomocą auto chemikaliów możesz nadać samochodowi atrakcyjny wygląd, ukryć wady i nierówności oraz usunąć uporczywe zabrudzenia z powierzchni. Pielęgnacja samochodu odbywa się w kilku etapach z wykorzystaniem chemii samochodowej.

Pierwszym etapem pielęgnacji samochodu jest przygotowanie i czyszczenie. Na tym etapie usuwa się kurz, brud i wszelkiego rodzaju plamy. Na etapie przygotowawczym stosuje się specjalne szampony, które mogą usuwać brud z powierzchni, myje bezwodne, dzięki czemu można usuwać uporczywe plamy – bitum, smugi olejowe itp.

Drugi etap – polerowanie, polega na zamaskowaniu niektórych uszkodzeń, zarysowań lub szorstkości lakieru samochodu.

Ostatni etap obejmuje końcowe prace związane z utrzymaniem automatycznego przetwarzania szkła, felg, luster i tapicerki. Na tym etapie stosuje się wiele różnych kosmetyków samochodowych, które mają swój konkretny cel.

Zobacz pełny przegląd kosmetyków marki Autoglym na http://www.bet24.com.pl/kosmetyki-samochodowe-autoglym/whuy/autoglym-przeglad-kosmetykow.html

Previous Rodzaje kluczy dynamometrycznych
Next Smartfony Xiaomi MI 8

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Wypożyczalnia aut niezastąpiona dla wielu

Dla wielu osób samochody osobowe, którymi poruszamy się po drogach są bardzo ważne, w wielu sytuacjach są po prostu niezastąpione. Jak się okazuje firmy, które proponują nam wynajem aut również

Motoryzacja 0 Comments

80 proc. Polaków przy zakupie samochodu kieruje się głównie ceną

Z badania przeprowadzonego przez Instytut Millward Brown w październiku 2016 roku wynika, że dla 77 proc. Polaków najważniejszym czynnikiem przy zakupie nowego auta jest jego cena. Znacznie mniejszą wagę przywiązują do kosztów użytkowania,

Motoryzacja 0 Comments

Ekologiczny styl jazdy pozwala zaoszczędzić nawet 1,5 l paliwa na 100 km

Nawet 1,5 litra mniej paliwa na dystansie 100 kilometrów może spalać samochód, kiedy kierowca jeździ zgodnie z ideą ecodrivingu. Przede wszystkim chodzi o unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania, tak by jazda była jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź