Kolekcjonuj nasiona – legalnie i w służbie potomności

Kolekcjonuj nasiona – legalnie i w służbie potomności

Konopie indyjskie to niesamowite rośliny, które głównie ze względu na lobbowanie przemysłu bawełniarskiego oraz drzewnego zostały zdemonizowane na początku XX wieku. Są z nami dosłownie od tysięcy lat, liczba ich odmian jest gigantyczna, a powoli też wreszcie dochodzimy do oczywistego wniosku, że naprawdę nie ma się tutaj czego bać. Zwłaszcza w Europie Zachodniej bardzo popularnym hobby staje się kolekcjonowanie nasion konopi, dzięki czemu udało się dokonać rzeczy teoretycznie niemożliwych – przywrócenia do życia gatunków uznanych za wymarłe.Różnorodność dzięki bogatej historii    Nasiona marihuany Ganja Farmer to zadziwiająca wręcz różnorodność. Osoby niezaznajomione z marihuaną zazwyczaj są zaskoczone, że istnieje tak wiele odmian tej z pozoru niespecjalnie zróżnicowanej rośliny. Jej krzaki dla laików wyglądają bardzo podobnie, chociaż tak naprawdę różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami są gigantyczne. Dotyczyć mogą też praktycznie wszystkich cech tych roślin, za co odpowiada bardzo ciekawa historia marihuany.    

Wbrew nazwie, konopie indyjskie nie pochodzą z Indii, ale z Chin. To właśnie tak już 7000 lat temu pojawiły się pierwsze wspomnienia o tej roślinie, początkowo wykorzystywanej głównie do produkcji lekarstw i żywności. Dopiero później, prawdopodobnie 2000 lat przed naszą erą, zaczęła ona wędrówkę do Indii, skąd wyruszyła głównie przez jedwabny szlak i Afrykę w kierunku Europy. W Europie nasiona marihuany Ganja Farmer pojawiły się po raz pierwszy jeszcze w epoce antyku i zdobyły sobie wielką popularność głównie ze względu na to, że z konopi można produkować bardzo wytrzymałe tkaniny. Wraz z epoką wielkich odkryć geograficznych jej nasiona zawieziono do Ameryki.

Mając na uwadze fakt, że mówimy tutaj o wielu tysiącach lat, a do tego startowaliśmy z punktu wyjścia, w którym istniała już cała masa odmian tej rośliny (wiele z nich pochodziło z terenów obecnej Mongolii), gigantyczna różnorodność jest tutaj zjawiskiem w pełni naturalnym i wręcz oczekiwanym. Brak różnorodności byłby dziwny tym bardziej, że człowiek zawsze przekształca rośliny w sposób, który ma mu służyć, a nasiona marihuany Ganja Farmer są w stanie przydać się w wielu zastosowania: jako lek, pożywienie, materiał, opał, olej i wiele innych. Każdy chciał od nich coś innego i selekcjonował je w innym celu.

Wielkie wymieranie

Nastał niestety wiek XX i nasiona marihuany Ganja Farmer zostały zdemonizowane. Efektem tego było tępienie nasion i doprowadzenie do sytuacji, w której roślina, do niedawna obowiązkowa na części upraw w niektórych krajach, praktycznie zniknęła z pól uprawnych. Szansą dla różnych odmian konopi byli kolekcjonerzy, którzy w swoich zbiorach, często tajnych, przechowywali niewielkie ilości bardzo różnych odmian. Przechowywanie samych nasion jest w większości krajów, w tym u nas, w pełni legalne. Dzięki temu w przeciągu ostatnich dziesięcioleci udało się uratować kilka odmian rośliny, które w zgodnej opinii ekspertów zostały uznane za nieodwracalnie stracone dla świata. Osoby odpowiedzialne za ten mały cud mogą być naprawdę siebie dumne.

Zobacz ranking najlepszych odmian nasion marihuany >>

Previous Smartfon dla budowlańca – jaki wybrać?
Next Smartfony Huawei serii P

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany sprawca oszustwa metodą „na wnuczka”

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali 55-letniego mieszkańca Chorzowa. Uczestniczył on w dwóch oszustwach metodą „na wnuczka”, w wyniku czego poszkodowani stracili ponad

Wiadomości 0 Comments

Antynarkotykowi przejęli blisko 100 krzewów marihuany i ponad 1 kilogram suszu

Policjanci z katowickiego wydziału antynarkotykowego zlikwidowali kolejną już w tym tygodniu plantację marihuany. Przejęli blisko 100 krzewów konopi oraz ponad 1,2 kilograma gotowego suszu. Zatrzymany 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wiadomości 0 Comments

SIERŻANT ŁUKASZ OŚLIZŁO Z KATOWIC WICEMISTRZEM POLSKI W LEKKIEJ ATLETYCE

Sukcesem katowickiego policjanta zakończył się udział w 93 Mistrzostwach Polski Seniorów w Białymstoku w lekkiej atletyce. Sierżant Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wywalczył tytuł Wicemistrza Polski. Dystans

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź