Fundusze europejskie w Katowicach

Fundusze europejskie w Katowicach

Śląsk, region bogaty w surowce, jest najbardziej uprzemysłowionym i zurbanizowanym regionem Polski. W ciągu 10 lat jego PKB na mieszkańca wzrósł z 54% do 71% średniej UE. Jednak pomimo chłonnego rynku wskaźnik zatrudnienia jest niski. W dużej mierze rozwój stolicy regionu jest stymulowana przez fundusze europejskie. Katowice są jednym z największych beneficjentów tych środków.

Przykłady projektów i inicjatyw wspieranych przez UE

Fundusze unijne pomogły w budowie dodatkowych dróg w województwie, bezkolizyjnych skrzyżowaniach, wiaduktach, połączeniach z głównymi drogami i obwodnicami, aby zmniejszyć ruch w centrach miast. Oddano do użytku kolejne odcinki autostrady A1, europejskiej autostrady północ-południe. Prawie 110 mln PLN (26,2 mln EUR) zostało przeznaczone na sfinansowanie elektrycznych zespołów trakcyjnych w transporcie regionalnym, co skróciło czas podróży. Trwa modernizacja połączenia kolejowego Zabrze-Katowice-Kraków w celu usprawnienia połączeń między Katowicami a Krakowem. Od kilku lat UE częściowo finansuje modernizację katowickiego lotniska, jedynego międzynarodowego portu lotniczego w regionie. Budowa nowego terminalu lotniczego i nowego hangaru oraz rozbudowa budynków lotniska zwiększyły jego przepustowość.

Jak pozyskać fundusze?

Kluczowym elementem jest jednak samo pozyskanie funduszy unijnych. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorstw, a także osób prywatnych, jeśli chodzi o uzyskanie dostępu do unijnych środków. Nasza oferta jest kierowana do wszystkich tych, którzy planują inwestycje z wykorzystaniem unijnych dotacji. Nie tylko zajmujemy się szeroko rozumianym doradztwem w zakresie poszukiwania i pożytkowania funduszy. Możemy pomóc przy projektowaniu pełnej inwestycji oraz doradztwem w zakresie wyboru najlepszego, możliwego źródła sfinansowania inwestycji. Pomożemy też, jeśli chodzi o samo sporządzenie wniosku, a także w najtrudniejszej rzeczy – czyli rozliczenia inwestycji finansowej.

W zakresie naszych usług jest też możliwość pozyskiwania funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa śląskiego (RPO WSL). Dotyczy to mikro przedsiębiorców, ale też małych i średnich firm. Fundusze te dotyczą inwestycji, jeśli chodzi o innowacyjne technologie, a także do odnawialnych źródeł energii i działalności badawczo – rozwojowej. Jeśli nie wiesz, kiedy możesz składać wnioski, to jesteśmy w stanie ci pomóc. Możemy także zaoferować wsparcie dotyczące tego, jaki typ projektów może być zrealizowany przy pomocy finansów unijnych. Nasza pomoc dotyczy też tego – ile trwają przygotowania do naboru i jak się przygotować do napisania wniosku i podjęcia środków. Wiele zależy tutaj od branży, w jakiej działa dane przedsiębiorstwo. W niektórych przypadkach takie przygotowania trwają nawet kilka miesięcy. Nasze usługi świadczymy na terenie całego województwa śląskiego. Wskażemy wam też, na co możecie przeznaczyć uzyskane środki finansowe, tak aby uczynić to zgodnie z projektem i prawem. Dzięki nam ustrzeżesz się błędów i unikniesz sytuacji – konieczności zwrotu środków.

http://rposlaskie.pl/

Previous Pierścionek zaręczynowy z zielonym oczkiem
Next Jak przebiega badanie stomatologiczne?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak zorganizować artykuły papiernicze i materiały biurowe, aby poprawić wydajność pracy

Czy nie uważasz, że to czas, kiedy najbardziej potrzebujesz pióra, że wszystkie pióra na powierzchni planety Ziemia wydają się po prostu… znikać? Wyobraź sobie tę scenę: Odbierasz telefon i to

Strefa Biznesu 0 Comments

Firmy niemieckie, francuskie i amerykańskie największymi inwestorami zagranicznymi w Polsce

Z szacunków Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wynika, że od 2000 roku do Polski napłynęło ponad 10 mld zł w formie zagranicznych inwestycji. Tylko w ubiegłym roku zrealizowano projekty inwestycyjne, których wartość

Strefa Biznesu 0 Comments

Sięgnij po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 5 lipca do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach. Eksperci NCBR zapraszają 5 lipca do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach na spotkanie z cyklu NCBR dla Firm.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź