Foteliki ochronne i pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie

Foteliki ochronne i pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę na zjeździe z autostrady A4 na wysokości punktu poboru opłat Nogowczyce. Panowały trudne warunki drogowe. Kierujący utracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi do rowu i dachował. Kierowca i trójka pasażerów mogą mówić o dużym szczęściu. Pierwszej pomocy poszkodowanym udzielili policjanci katowickiego Oddziału Prewencji będący świadkami zdarzenia.

Po zakończonym patrolu zabezpieczającym przejazd kibiców, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach podczas wjazdu za bramki z autostrady A4 na drogę krajową 88, na wysokości punktu poboru opłat byli świadkami zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z drogi i dachował w rowie przed punktem poboru opłat. Policjanci niezwłocznie zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przystąpili do udzielania pomocy. W pojeździe leżącym na dachu, na przednich fotelach znajdowały się dwie osoby dorosłe, a na tylnych fotelach znajdowało się dwoje dzieci w wieku 3 i 5 lat. Po odblokowaniu tylnych, zakleszczonych drzwi, mundurowi przystąpili do wyciągania dzieci. Dziewczynki, które były przewożone w fotelikach ochronnych, były przytomne. Po odpięciu z pasów bezpieczeństwa zostały przeniesione do policyjnego radiowozu. Z pojazdu wydostano również kierującego i pasażerkę. Żadna z osób poszkodowanych nie posiadała widocznych obrażeń ciała. Do czasu przybycia pozostałych służb ratowniczych policjanci zapewnili rodzinie opiekę i ciepłe okrycia. Po przebadaniu przez lekarza pogotowia okazało się, że nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał dalszej pomocy medycznej. Pomimo tak groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie doznał poważnych obrażeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż dzieci przewożone były prawidłowo w fotelikach ochronnych, a kierujący i pasażerka mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci ruchu drogowego ze Strzelec Opolskich.

Previous Próbował uśpić i okraść
Next 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjant na urlopie zatrzymał złodzieja

Policjant z wiślańskiego komisariatu, będąc na urlopie, zatrzymał sprawcę kradzieży w jednym z marketów w Wiśle. Policjant zareagował widząc, jak mężczyzna pospiesznie wychodzi z łupami ze sklepu. Okazało się, że

Wiadomości 0 Comments

Katowicki dzielnicowy mistrzem w wyciskaniu sztangi

Dzielnicowy z Komisariatu V Policji w Katowicach zdobył I miejsce w zawodach w wyciskaniu wielokrotnym 50% masy ciała. I Mistrzostwa Powiatowe Policjantów odbyły w Tarnowskich Górach. Bezkonkurencyjny okazał się dzielnicowy

Wiadomości 0 Comments

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA ŚLĄSKICH DROGACH

“Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death – EDWARD) organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, we współpracy z krajami członkowskimi.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!