Drony

Drony

Drony to dziś bardzo popularne urządzenia. Pełnią rolę nie tylko zabawki, ale mogą być także niezwykle przydatne, np. służą do wykonywania bardzo efektownych zdjęć z powietrza. Oczywiście w największym stopniu wykorzystywane są przez wojsko, jednak to nie jedyne ich zastosowanie. Niekiedy drony wykonują bardzo skomplikowane czynności, np. pomagają liczyć dzikie zwierzęta, kontrolują dane tereny, opryskują pola czy pomagają tworzyć mapy. Co jeszcze warto wiedzieć o tych funkcjonalnych multikopterach?

Dron to inaczej bezzałogowa maszyna latająca. To operator znajdujący się na ziemi steruje urządzeniem poprzez specjalny panel. Kontrola nad takim sprzętem wcale nie jest taka prosta, zwłaszcza dla osób początkujących. Dlatego pierwsze loty dronem warto realizować na mniejszych i tańszych modelach. Nowoczesne drony najczęściej wyposażone są w kamery i aparaty HD, co umożliwia kręcenie wyjątkowych filmików i wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. To właśnie te funkcje sprawiły, że drony z narzędzi czysto rozrywkowych, a jeszcze wcześniej militarnych, stały się też urządzeniami wykorzystywanymi przez firmy czy inne instytucje, przede wszystkim do zdobywania materiałów promocyjnych.

Rodzaje dronów

Popularność dronów stale rośnie, co absolutnie nie dziwi zważywszy na ich wszechstronność. Dron to wspaniała zabawka dla wszystkich miłośników obiektów latających, a także opłacalny wydatek dla wielu firm, np. działających w turystyce, nieruchomościach, fotografów. Dron może kosztować kilkaset złotych, ale i jego cena może podskoczyć do nawet kilkudziesięciu tysięcy! Ma na to wpływ przede wszystkim zastosowana technologia czy użyte materiały. Drony można więc podzielić na: drony rekracyjne (amatorskie) dla osób najmniej wymagających, drony półprofesjonalne, lepiej poruszające się w powietrzu, ale też droższe, oraz drony profesjonalne, najczęściej wyposażone w specjalistyczne kamery lub aparaty, najdroższe, ale i niezwykle precyzyjne w manewrach powietrznych.

Zakup drona – na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku dronów jest tak dużo, że trudno wybrać właściwy model. Najtańszy sprzęt można już kupić w supermarkecie za niewielką kwotę. Nie będzie on może sprawnie poruszać się w powietrzu i nie wykona dalekich lotów, ale z pewnością zapewni świetną rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. O czym warto pamiętać, kupując drona?

  1. Materiał – dron powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, aby nie zniszczyć się po pierwszym niekontrolowanym lądowaniu. Najlepiej więc sięgnąć po produkty z włókna węglowego lub lekkich stopów metali.
  2. Maksymalny czas lotu – im będzie on dłuższy, tym lepiej dla użytkownika. Dzieciom wystarczy sprzęt, który pozwoli na loty około 10-minutowe. Droższe drony pozwalają na dłuższe przebywanie w powietrzu, nawet do pół godziny.
  3. Maksymalny udźwig – ważny parametr w przypadku, jeśli dron ma unieść np. kamerę. Jeśli maksymalny udźwig nie będzie wystarczający, wówczas dron nie będzie w stanie polecieć.

Drony dla dzieci

Zakup drona to doskonały pomysł, aby przekonać dziecko do zabaw outdoorowych. Ponadto taki sprzęt pozwoli dziecku lepiej poznać nowoczesne technologie. Wiele osób decyduje się na podarowanie drona na urodziny dziecka czy np. na komunię. Wśród najbardziej popularnych modeli dronów dla dzieci wymienić można qaudrocopter Carrera RC Video One. Produkt ten to sprzęt z wbudowaną kamerą, którym można wykonywać proste loty, a także pętle i przewroty. Maksymalny czas lotu wynosi 7 minut, a zasięg – 60 metrów.

Drony to gadżety dla dzieci i dorosłych. Są niezwykle efektowne i pozwalają na zabawę jedyną w swoim rodzaju. Dorośli mogą pokusić się o zakup drona półprofesjonalnego, natomiast dzieciom warto podarować takie drony jak Carrera RC Video One, które mogą kręcić filmy i robić zdjęcia, a do tego wykonywać akrobacje w powietrzu, np. pętle. Dobry dron to sprzęt wykonany z wysokiej jakości, odpornych materiałów, takich jak włókno węglowe.

Previous Strzelanina i policyjna obława w Zabrzu
Next Kradli miedź na wielką skalę

Może to Ci się spodoba

Internauci żywo dyskutują o sporcie osób niepełnosprawnych

W czerwcu i lipcu na temat sportu osób niepełnosprawnych pojawiło się 4,2 tys. informacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i mediach społecznościowych. Blisko połowa z nich dotyczyła zbliżających się igrzysk paraolimpijskich, które będą miały

Sport 1Comments

Branża fitness rośnie w szybkim tempie

Polska branża fitness ma duży potencjał wzrostowy. Z danych Deloitte wynika, że zdecydowana większość fitness klubów spodziewa się w tym roku znaczącego wzrostu przychodów, a z ich usług korzysta już 2,77 mln

Polacy chcą dbać o siebie

Rośnie zainteresowanie Polaków dobrym wyglądem i zdrowym trybem życia, a wiedzy na ten temat szukają głównie w internecie. Największą inspiracją pozostaje dla nich Ewa Chodakowska. Jej porad internauci szukają znacznie częściej niż Anny Lewandowskiej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź