Bezpieczna droga do szkoły

Bezpieczna droga do szkoły

W całym kraju ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem prowadzonych działań jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, zwłaszcza w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do szkół i innych placówek oświatowo-wychowawczych. Policjanci nie tylko wzmogą kontrole drogowe, ale także zawitają do szkół, gdzie z najmłodszymi będą rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Lustracje dróg i przejść dla pieszych w pobliżu szkół oraz przedszkoli to jeden z elementów poprzedzających cykliczną akcję edukacyjno-profilaktyczną „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci sprawdzają prawidłowość oznakowania w rejonach szkół i przedszkoli. Celem działań jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, którzy wraz z pierwszym dzwonkiem zasiądą w szkolnych ławkach. Aby dotrzeć do szkoły, uczniowie niejednokrotnie muszą korzystać z przejść dla pieszych, a także poruszać się poboczem. Dlatego też konieczne jest, aby już najmłodsi znali przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych.

Istotnym elementem działań będą spotkania organizowane z rodzicami i dziećmi. Zajęcia z policjantami prowadzone w formie zabawy są lubiane przez dzieci, a to z kolei służy jeszcze lepszemu zapamiętaniu podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa pieszych.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły” adresowane są nie tylko do dzieci, ale i dorosłych – rodziców, opiekunów oraz nauczycieli. Rodzice przewożący dzieci do szkoły powinni pamiętać o przewożeniu ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni. Ponadto dzieci powinny być wyposażone w elementy odblaskowe, które zwłaszcza w jesienne, ponure dni przyczynią się do polepszenia ich widoczności na drodze. Odblaski są wskazane również u dorosłych!

Apelujemy także do kierowców aby w pobliżu szkół zachowali szczególną ostrożność oraz zdjęli nogę z gazu – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Kierowco! Widząc dziecko w pobliżu przejścia, zatrzymaj się, by umożliwić mu bezpieczne dojście i powrót ze szkoły!

A tak policyjną akcję prowadzą policjanci z następujących miast:
Bielsko-Biała
Bytom, Bytom
Chorzów
Częstochowa
Piekary Śląskie
Racibórz
Ruda Śląska
Rybnik
Siemianowice Śląskie
Tychy
Wodzisław Śląski
Żory, Żory
Żywiec

Previous 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej
Next Nowe okoliczności w sprawie wypadku wiatrakowca

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczny senior błyszczy wiedzą i odblaskiem

Policjanci z katowickiej komendy spotkali się z seniorami z Parafii pw. św. Jacka, aby przypomnieć im podstawowe zasady bezpieczeństwa. Nasi seniorzy najczęściej bowiem, z uwagi na swoją łatwowierność i dobre

Wiadomości 0 Comments

Mandat zapłacisz kartą

Śląska policja otrzymała terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez

Wiadomości 0 Comments

Sześć osób zatrzymanych za rozbój, pobicie i zniszczenie mienia

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Chorzowie zatrzymali sześć osób, w tym jedną kobietę, za pobicie i groźby. Prokurator zastosował wobec wszystkich dozór policyjny. Wszyscy zatrzymani związani są ze środowiskiem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!