9 Wskazówek dotyczących pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od leków

9 Wskazówek dotyczących pomocy w przezwyciężeniu uzależnienia od leków

Uzależnienie od narkotyków i powrót do zdrowia mogą być mylące. A istnieją dobre i złe sposoby wspierania kogoś, kto jest na drodze do lepszego samopoczucia. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać i kilka działań, które należy podjąć, pomagając komuś przezwyciężyć uzależnienie od narkotyków.

1.Bądź realistą

Spodziewajcie się, że pojawią się blokady dróg, opór i być może nawrót. Ale należy również oczekiwać, że rehabilitacja i powrót do zdrowia są możliwe dzięki odpowiednim krokom naprzód. Znajdźcie zrównoważoną perspektywę, abyście mogli być zachęcani i pozytywnie nastawieni nawet w obliczu nieuchronnych wyzwań, które nadchodzą.

2. Pamiętaj, że nadal są to osoby, które znasz i na których ci zależy nawet w obliczu wyzwań.

Czasami może być trudno wyjaśnić tę osobę przez zasłonę ich nadużywania narkotyków. Ale uzależnienie i narkomania inspirują do niefortunnych, często desperackich działań. Mogą nie mieć całkowitej kontroli nad swoimi słowami i czynami, więc najlepiej jest unikać w tym czasie brania ich osobiście. Co więcej, prowadzenie z poczuciem winy i wstydu nie będzie sprzyjać ich pozytywnemu rozwojowi psychicznemu.

Nie oznacza to, że powinieneś zapomnieć o krzywdach, jakie mogą wyrządzić tobie lub innym (patrz nr 7), ale nadal zasługują one na najbardziej współczujący gest, jaki możesz zaoferować: szansę na kliniczną opiekę i leczenie.

3. Zaakceptuj, że nie możesz ich naprawić ani pomóc im wszystkim samemu.

Zaburzenia związane z używaniem substancji są poważnymi problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego, które wymagają doświadczonego nadzoru klinicznego i poradnictwa w celu skutecznego powrotu do zdrowia. Od ryzyka detoksykacji do powikłań leżących u jej podstaw czynników wyzwalających i możliwości nawrotu choroby, droga wyzdrowienia z uzależnienia jest delikatną ścieżką i może pójść źle. Nie popełnij błędu myśląc, że możesz naprawić uzależnienie swojej ukochanej osoby lub być dla niej jedynym źródłem wsparcia. Najlepszą szansą na postęp jest dobrze zorganizowane wsparcie, w tym opieka kliniczna i sieć rówieśników, którzy również podróżują w drodze powrotnej do zdrowia.

4. Nie czekaj, aż podejmiesz działania wspierające.

Zaprzeczenie może się zdarzyć zarówno dla osoby uzależnionej, jak i dla rodziny i przyjaciół, których to dotyczy. Odkładanie działań i rozmów może być o wiele łatwiejsze, ale oznacza utratę możliwości wczesnego wyleczenia i większe ryzyko uszkodzeń fizycznych, psychicznych, emocjonalnych i życiowych. Różnorodne skutki uzależnienia od narkotyków mogą być niszczycielskie.

Pracuj przez wszelkie bariery, a nie przeciwko nim:

  • Poszanuj prywatność danej osoby w trakcie podejmowania kroków w kierunku leczenia.
  • Podziel się tym, czego dowiesz się o centrum leczenia, aby wiedzieli, czego się spodziewać.
  • Pamiętaj, że ich powrót do zdrowia polega na nadaniu priorytetu ich wyższym celom osobistym, a nie Twoim celom dla nich.
  • Przyznać, że nawet jeśli oznacza to czas wolny od pracy, rehabilitacja jest naprawdę kolejną najlepszą rzeczą w ich karierze.
  • Nawet jeśli osoba, na której Ci zależy, jest odporna i jak dotąd blokuje próby połączenia ich z prawdziwą pomocą, zawsze możesz zadzwonić do centrum leczenia, aby uzyskać poradę.

5. Konsultacja z profesjonalnym interwenientem

Nie należy lekceważyć wartości profesjonalnych porad i interwencji, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo Twojej ukochanej osoby są zbyt ważne. Znajdź najlepszą profesjonalną pomoc, która przeprowadzi Cię przez ten wczesny etap, w kierunku udanej rehabilitacji i długotrwałego postępu w powrocie do zdrowia.

6. Unikaj zachowania sprzyjającego

Bądź szczery co do własnych uczuć, potrzeb i granic. I bądź szczery co do tego, czego oczekujesz i miej nadzieję dla swojej ukochanej osoby. Umożliwienie tego polega na chronieniu osoby uzależnionej przed konsekwencjami nadużywania narkotyków. To może wydawać się słuszne, aby odebrać kawałki ich życia, finansów, codziennych potrzeb i obowiązków, ale prawda jest taka, że umożliwienie opóźnienia powrotu do zdrowia i reszty życia. Profesjonalny interwencjonista lub ośrodek leczenia może pomóc Ci zrozumieć różnicę między zachowaniem wspomagającym a wspomagającym.

7. Narysuj linię na ich niedopuszczalne zachowania i kompromisy, których nie chcesz robić.

Odcinanie komuś luzu to nie robienie mu żadnych przysług, gdy musi zmienić swoje złe nawyki. Nie będzie to łatwa droga do przemiany, ale będzie jeszcze trudniejsza, jeśli te złe nawyki będą nadal wspierane – niezależnie od tego, czy jest to wsparcie pośrednie, czy nieumyślne. Bądźcie szczerzy co do tego, czego nie chcecie tolerować, i zobowiążcie się do przestrzegania tych granic. Kiedy Twoja ukochana osoba będzie leczona, otrzymasz wsparcie na różnych poziomach, poprzez programowanie rodziny i budowanie nowych nawyków.

8. Miej oko na swoje własne zachowania i przywiązania, które mogą odzwierciedlać współzależność.

Relacje stają się bardzo skomplikowane w kontekście uzależnienia od narkotyków, a współzależność jest częstym i mylącym czynnikiem. Z czasem, kiedy opiekujesz się osobą uzależnioną, twój pogląd na rzeczywistość i drogę do przodu może się wypaczyć. Mówi specjalista ds. uzależnień Alan Massey o współzależności, „To staje się dysfunkcyjną stroną opieki, która sprawia, że ludzie są zamknięci w byciu zbyt odpowiedzialnymi i tracą kontakt z autentycznymi sobą”. Współzależność jest owinięta w tych trudnych do określenia granic i umożliwienie zachowań. Ale rozmowa z profesjonalistami, którzy znają realia i możliwości leczenia uzależnień, może pomóc odświeżyć Twoją perspektywę i umożliwić dokonywanie lepszych wyborów.

9. Nie pozwól, aby ich troska i dobre samopoczucie stanęły przed twoimi.

Być może minęło już sporo czasu, odkąd postawiłeś na pierwszym miejscu własne samopoczucie ze względu na troskę o ukochaną osobę owiniętą w narkotyki. Ale nie tylko błędem jest utrata własnego samopoczucia, ale także niefortunnie jest przegapić wiele możliwości pomocy i wsparcia, które są dostępne.

Nawet jeśli Twoja ukochana osoba jest zaangażowana w leczenie, istnieją możliwości terapii rodzinnej, terapii indywidualnej, grup wsparcia dla przyjaciół i rodziny osób uzależnionych oraz zintegrowanego programowania rodzinnego w celu wzmocnienia ich długoterminowej transformacji. W najlepszym interesie wszystkich leży, abyś poświęcił wystarczająco dużo uwagi własnym potrzebom, swojemu zdrowiu fizycznemu i psychicznemu. Droga do przodu jest wspólna, a najlepszą drogą jest pozytywna transformacja na całym świecie.

https://wyjsciezlekomanii.pl/

Previous Top 10 sprzętów do otwarcia warsztatu samochodowego
Next Jak oprawiać dokumenty za pomocą 5 prostych wskazówek

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Odpowiednie przygotowanie skóry do makijażu mineralnego

Właściwe przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu jest niezwykle ważne. Dotyczy to nie tylko makijażu mineralnego, który ma luźną formę i po nałożeniu na niedokładnie przygotowaną cerę może podkreślić niedoskonałości skóry,

Life&Style 0 Comments

Najlepszy zlew do drewnianego blatu

To świetna wiadomość, ponieważ Twoja kuchnia w końcu będzie miała odrobinę nowości, na którą zasługuje Twój kuchenny wystrój. Niepokojąca wiadomość jest taka, że będziecie zdezorientowani. Zanim zdecydujesz, która zlewozmywak jest

Life&Style 0 Comments

Coraz rzadziej zdarzają mi się nietrafione zakupy

Gwiazda stara się panować nad swoim zamiłowaniem do kupowania. Twierdzi, że coraz rzadziej dokonuje impulsywnych zakupów, dzięki czemu w szafie ma mniej nietrafionych nabytków. Dziennikarka nie ukrywa też, że niektóre ubrania darzy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź